Gündem Haberleri

  Erdoğan: 'Müslümanların sorunları yok' diyemeyiz

  ANKA
  30.05.2008 - 22:41 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de Müslümanların sorunlarının olduğunu belirterek, "Bunu en açık, en net anlamda aslında Diyanet İşleri Başkanlığı’yla irtibatını kurarsanız, hangi alanlarda sorunlar olduğunu Diyanet İşleri Başkanlığımızdan çok daha açık, çok daha net alırsınız” dedi.

  Başbakan Erdoğan, AKP MKYK toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ın Türkiye’de Müslümanların da dinlerini özgürlükler konusunda bazı sıkıntılarının olduğu şeklindeki açıklamalarının anımsatılarak, “Bu sözleri nasıl değerlendiriyorsunuz ve aynı görüşte misiniz?” sorusunu şöyle yanıtladı:

  “Ben Dışişleri Bakanımın o görüşmedeki açıklamalarının içeriğini tam olarak bilmiyorum. Kendisiyle de bu konuyu henüz görüşmedim. Ama şunu bilmenizi istiyorum: Ülkemde değişik dini gruplar nasıl sorunlarını gündeme getiriyorsa bu ülkenin yüzde 99’unu teşkil eden Müslümanlar yani bizler sorunlarımız yok diyemeyiz. Bizlerin de sorunları var. Ve bu sorunlar değişik alanlarda zaman zaman ortaya çıkmaktadır. Bunu en açık, en net anlamda aslında Diyanet İşleri Başkanlığı’yla irtibatını kurarsanız, hangi alanlarda sorunlar olduğunu Diyanet İşleri Başkanlığımızdan çok daha açık, çok daha net alırsınız.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı