GeriGündem Erdoğan: Meclis'te türban hedefimiz yok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan: Meclis'te türban hedefimiz yok

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'nin hakkındaki kararı uyarınca, AKP kurucu üyeliğinden gerekirse istifa edebileceğini, ancak partisinin başında olduğunu söyledi. Erdoğan, daha sonra diğer kurucuların önerisiyle yeniden genel başkan olabilmesinin mümkün olduğunu da ileri sürdü.

CNN Türk'te Mehmet Ali Birand'ın sunduğu 'Manşet' programına katılan Erdoğan, siyasi geleceğine ilişkin sorulara yanıt verdi. Anayasa Mahkemesi'nin oy birliği ile karar vermediğine dikkati çeken Erdoğan, ‘‘Bu çok ilginçtir. Demek ki yorum farklılıkları var. Gerekçeli kararın açıklanmasından sonra Yüksek Seçim Kurulu'nun vereceği karar, bu konuda kesin karar olacaktır’’ dedi.

Demokrasiyi savunduğunu ve din eksenli bir parti kurmadıklarını anlatan Erdoğan, İslamı kullanarak politika yapılmasının yanlış olduğunu vurguladı. Bu konuda çok hassas olduklarını kaydeden Erdoğan, ‘‘Türkiye'de politika yapacak insanlar İslamı ve din unsurunu politikada kullanamaz. Ama kişisel yaşamında kullansın’’ dedi. Türban konusunda da kadın partililerinin Meclis'e türbanlı girmek gibi bir hedefi olmadığını ve yönetici oldukları andan itibaren türban ile ilgili kurallara uyduklarını anlattı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle