Gündem Haberleri

  Erdoğan: Leyla Zana’yı susturmaya çalışıyorlar

  Selçuk ŞENYÜZ Van'dan bildiriyor
  13.07.2012 - 15:56 | Son Güncelleme:

  AK Parti İl Kongresi, depremden sonra tehlike arz edecek düzeyde hasar gören Van'da İl Stadyumu'nda yapıldı. Erdoğan, partililere yaptığı konuşmada "Zana'yı susturmaya çalışıyorlar" dedi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün önce Iğdır'da bazı açılışlara katıldı oradan partisinin il kongresi için Van'a geçti. AK Parti İl Kongresi, depremden sonra tehlike arz edecek düzeyde hasar gören Van'da İl Stadyumu'nda yapıldı.

  HASARLI STATTA KONGRE

  Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı kongrede tribünler boş görünmesin diye bayraklarla süslendi. Zaman zaman izleyiciler tribünlere çıkıp oturunca anonslar yapılarak “Lütfen saha içine inin. Tribünlerde oturmayın” denildi

  İl Başkanlığı açıklama yaparak 'Stadın hasarlı olduğunu biliyoruz ancak tribünleri kullanmıyoruz. Zemini kullanıyoruz' dedi.

  Partisinin Van il başkanlığı olağan kongresinde konuşan Erdoğan, Leyla Zana ile yaptığı görüşmeye değindi. Görüşmeyle ilgili BDP ve terör örgütünün tavrını eleştiren Erdoğan, "Zana'yı susturmaya çalışıyorlar" dedi.

  BDP DE PKK DA RAHATSIZ OLDU

  Erdoğan şunları kaydetti:"Leyla Zana ile çok samimi bir ortamda, çözümü arzulayan bir tavırla istişare yaptık. Zana'nın bizimle görüşmesinden hem BDP hem de terör örgütü çok ciddi şekilde rahatsız oldu.Art arda çok sert açıklamalar yaptılar. Sayın Leyla Zana'yı mahalle baskısı yaparak susturmaya çalışıyorlar. İşte terör örgütü ve uzantısı budur.

  Nasıl ki CHP tek parti özlemi içindeyse BDP de tek parti olma özlemi içindedir. Biz diyor Kürtlerin partisiyiz. Nasıl ki CHP Dersim'de insanları katlettiyse demokrasileri engellediyse bugün BDP de aynısını yapıyor. İşte bu kirli oyunu sizler bozacaksınız."

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı