GeriGündem Erdoğan’la görüşmek istemiyorum
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  104
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan’la görüşmek istemiyorum

Erdoğan’la görüşmek istemiyorum
refid:15177976 ilişkili resim dosyası

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Başbakan pişmanlık duyuyor da cani hakkında verilmiş infaz kararını uygulamak istiyorsa, MHP destek vermeye hazırdır, hodri meydan” dedi.

Terör konusunda Başbakan Tayyip Erdoğan’la görüşmeyi kabul etmeyeceğini belirten Bahçeli, “Cumhurbaşkanı daha soğukkanlı, daha değerli, analizci yaklaşımlarıyla dikkat çekmektedir. Liderleri Cumhurbaşkanı davet etmelidir” diye konuştu. Partisinin grup toplantısında konuşan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, özetle şunları söyledi:

“Sayın Başbakan’ın samimiyet ve güvenilirlik katsayısı çok düşmüştür. Yapılabilecek görüşmeler sonrasında nasıl bir yalan ve iftirayla karşı karşıya kalacağımız belli değildir. Bu sebepten dolayı böyle bir görüşmeyi kabul etmeyi düşünmüyorum. Ancak tavsiyem, Sayın Cumhurbaşkanı bu tip toplantıları yapmalıdır. MHP, Gediktepe’ye gitme konusunda birilerinin çizdiği senaryonun figüranı olmaz. Bir yandan, bizi Sivas’ın ötesinde olduğunu söyleyip düelloya davet edeceksin, sonra zırhlı araçlarla, frekans bozucularla, polis ve asker ordusuyla yanan lastikler, inmiş kepenkler ve ıssız sokaklarda, Başbakan olarak sindiğin yerlerde ve çömeldiğin vatan topraklarında, her şey normal deyip, Olağanüstü Hal’e karşı duracaksın. Peşmergeyle kucaklaşacaksın, sonra da muhalefetten destek beklediğini utanmadan söyleyeceksin. Partimizin, açılımın yıkım getireceğine, yabancı dayatmalara karşı durulmasına dair ikazlarına aldırmayacaksın, seni açmaza iten yabancı başkentlere bağlılık ekipleri gönderecek, kendin de maçların devre aralarında sıkıştırılan randevularla, alttan alıp yüz süreceksin. OHAL ilanı için daha hangi felaketlerin yaşanması, gerekecektir? Türkiye’nin bir bölümünde devlet otoritesi yok olmuş, terör ve maşaları meydanı boş bulmuştur. Erdoğan’ın OHAL’in kendileri tarafından kaldırıldığı ifadesi yalandır. OHAL’in kaldırılması terörün bitmesi nedeniyledir.

İdama hodri meydan

Partimiz hiçbir şekilde eli kanlı cani hakkında verilmiş cezayı hafifleten bir görüşün veya kararın arkasında olmamıştır. İdam cezasının kaldırılmasına, TBMM’de sadece partimiz ret oyu vermiş, aralarında AKP’nin de olduğu diğer partiler onay vermişlerdir. Ama Başbakan samimi bir bir pişmanlık duyuyor da bu cani hakkında verilmiş infaz kararını uygulamak istiyorsa, MHP destek vermeye hazırdır. Hodri meydan. Milletimiz, kuru sıkı atan Başbakan’ın, serhat boylarında kendi topraklarımızdan acz içinde çömelerek, sinerek ve pısarak sınır ötesindeki peşmerge dostlarının topraklarına göz ucuyla bakmasına tahammül edememiştir. Türkiye yoksulluk karşısında da çömelmiştir. Çok yakın bir zamanda bu kez de sandık karşısında çömelecekler, bir daha bellerini doğrultamayacaklar ve çöküşleri daimi olacaktır.”

Grupta gözyaşı
/images/100/0x0/55ea0af9f018fbb8f8667461


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin dünkü TBMM Grup toplantısına katılarak bir konuşma yaptı. Grup toplantısını izlemeye gelen bazı partililer, Bahçeli’nin konuşması sırasında duygulu anlar yaşayarak, gözyaşlarına hâkim olamadı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle