Gündem Haberleri

  Erdoğan: Koalisyonlar ülkeyi yıprattı

  Hürriyet Haber
  14.11.2001 - 12:35 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye`yi koalisyon hükümetlerinin çok yıprattığını iddia ederek, Türkiye`nin artık sıçrama dönemine girdiğini söyledi.

  Erdoğan, Doğu gezisinin son durağı olan Erzurum`da partisinin kadın üyeleriyle Polat Röneassance Oteli`nde yaptığı sohbette, siyasi teşkilatlanmanın çok önemli olduğunu söyledi.

  Toplumun desteğini arkalarına alarak çıktıkları uzun yolculukta teşkilatların gayretleriyle başarıya ulaşacaklarını belirten Erdoğan, şunları söyledi:

  "Gidemediğimiz yer bizim değildir. Ülkenin her yerini adım adım gezeceğiz. Gidemediğimiz yerlere ise teşkilatlarımızla ulaşacak, siyasi düşüncemizi bildireceğiz. Türkiye`yi koalisyon hükümetleri çok yıprattı. 1950-1960`lı dönemde tek başına iktidar olan hükümetler döneminde Türkiye`de istikrar vardı. 1984-1991 dönemlerinde ise, önemli bir sıçrama yaşandı. Son on yıldır koalisyonlarla kurulan hükümetler sonucu bu hale geldik. Şimdiki yaşadığımız dönem ise sıçrama dönemidir. Türkiye, sıçrama dönemine girdi. Yapılacak ilk seçimlerde de bu sıçramayı gerçekleştirip, ülkeyi koalisyon hükümetlerinden kurtaracağız."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı