Gündem Haberleri

  Erdoğan, Karamanlis’le buluştu

  Zeynel LÜLE/BRÜKSEL
  22.03.2005 - 01:55 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘Avrupa Halk Partileri Zirvesi’ne katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Brüksel’e geldi.

  Erdoğan, dün Brüksel’deki ilk temasını Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis ile bir araya gelerek gerçekleştirdi. Erdoğan ve Karamanlis, bugünkü zirveden önce, kentin dünyaca ünlü lokantası Villa Lorraine’de buluştu. Yemeğe Erdoğan ve Karamanlis dışında Yunanistan Dışişleri Bakanı Petros Moliviatis, Devlet Bakanı Mehmet Aydın ile AKP İstanbul Milletvekili Egemen Bağış katıldı. Yemekten sonra bir açıklama yapılmazken, iki liderin samimi bir görüşme yaptıkları öğrenildi. Başbakan Erdoğan, yemek sırasında gazetecilere haber göndererek, yemek sonrasında yapacağı basın toplantısını bugün saat 18’e ertelediğini bildirdi.

  Başbakan Erdoğan, Hıristiyan demokratların buluşacağı zirve öncesinde Avrupa Halk Partileri Başkanı Wilfried Martens ile ikili görüşmede bulunacak ve zirvede AKP’yi temsil edecek. AKP’nin Avrupa Halk Partileri bünyesine alınması, geçen ocak ayında kararlaştırılmıştı. Başbakan Erdoğan’ın bugün Türkiye’ye dönmesi bekleniyor.

  Fransız mutfağını tattılar

  Türkiye ve Yunanistan’ın başbakanları, Brüksel’de başlayan bahar zirvesinden önce, kentin en ünlü lokantası Villa Lorraine’de buluştu. 1953’te kurulan yarım asırlık maziye sahip tarihi restoranda Belçika ve Fransız mutfaklarından örnekler yenildi. Restoranın spesiyal yemekleri arasında; kaz ciğeri, deniz ürünleri ile sütlü kuzu bulunuyor. Dünyanın en ünlü gastronomik restoranları arasında yer alan Villa Lorraine’in en çok beğenilen yemekleri arasında ayrıca, ördek ve ton balığı da var.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı