Gündem Haberleri

  Erdoğan: İran Meclis'i bizden iyi

  Turan YILMAZ/ANKARA
  23.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye’deki kadın politikacılarla ilgili çarpıcı bir itirafta bulunarak, "İran bile bizden daha iyi. İran Meclisi’nde 80 kadın parlamenter var. Yani bizden daha fazla kadın parlamenterleri var" dedi.

  Türkiye’de ise Meclis ve parti yönetimlerindeki kadın politikacı sayısının azlığından yakınan Erdoğan, "Yönetimde daha çok kadın istiyorum" mesajı verirken, kongrelerine hazırlanan AKP örgüt yöneticilerini de yönetim listelerinde kadınlara daha çok yer vermeleri konusunda uyardı.

  Hürriyet’in edindiği bilgiye göre, AKP’nin dünkü il başkanları toplantısının basına kapalı bölümünde konuşan Erdoğan, örgütündeki kadın yöneticilerle ilgili de, "Bazı yerlerde tatmin edici görüntüler var ama bir çok yerde yetersiz, arkadaşlarımın bu konuda daha duyarlı olmalarını istiyorum" diye konuştu. Erdoğan, "Muhalefet daha da üzerimize gelecek. Çünkü, muhalefetin tek kozu erken seçim" dedi. Erdoğan, örgütünü yolsuzluklar konusunda da uyararak şunları söyledi: "Rant eğilimlerinin statüsü ne olursa olsun partimizden hiç kimse bu yapının içinde olmayacaktır." Erdoğan, yolsuzluğa bulaşanların gözünün yaşına bakılmayacağı mesajını da vererek, onlarla yollarını ayıracaklarını belirtti.

  Yeni rozet dağıtıldı

  AKP, ampul şeklindeki parti rozetini yeniledi. Daha modern çizgilerle yenilenerek, altın ve gümüşten yaptırılan yeni rozetler dünkü il başkanları toplantısında örgüt yöneticilerine armağan edildi. Yeni rozetler milletvekillerine de dağıtılacak. Erdoğan da dünkü toplantıda yeni rozetini kürsüde taktı.

  Erken merken seçim yok

  Başbakan Erdoğan, erken seçim tartışmalarına sert çıktı. Erken seçimi ihanet diye niteleyerek, "Erken merken seçim yok" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı