GeriGündem Erdoğan: Irak değerlendirmesi sürüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan: Irak değerlendirmesi sürüyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak'a asker gönderilmesi konusunda değerlendirmelerin sürdüğünü bildirdi.

Başbakan Erdoğan, cuma namazını Keçiören Fetih Camiinde kıldı. Erdoğan, cuma namazından çıktıktan sonra, cami avlusunda sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı. Başbakan Erdoğan, yaşlı bir kadına da 20 milyon lira verdi.   
  
Fetih Camii'nde, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ile Altındağ Belediye Başkanı Mehmet Ziya Kahraman da cuma namazı kıldı.
  
Erdoğan, daha sonra, makam aracına Turgut Altınok'u da alarak Keçiören Belediye Başkanlığı'na geçti. Erdoğan ile Altınok'un burada öğle yemeği yedikleri öğrenildi.
  
Başbakan Erdoğan, belediye binasından ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  
Bir gazeteci, Erdoğan'a, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Dülger'in ''Irak'a asker gönderilmesi ile ilgili bir tezkerenin Meclis'e gelmesi halinde ikna olmamaları durumunda ret oyu vereceğini'' açıkladığını anımsatarak, bu konudaki değerlendirmesini sordu.

Başbakan Erdoğan, soruya, ''Bunları konuşmak için çok erken. Şu anda değerlendirmelerin olduğu bir an. Onun için bunu şu anda değerlendirmenin, bununla ilgili şu anda cevap vermenin gereği yoktur'' yanıtını verdi.

SAMSUN'DA IRAK'A ASKER GÖNDERİLMESİNE KARŞI 10 BİN İMZA

Bu arada Samsun'da, Irak'a asker gönderilmesine karşı başlatılan kampanya kapsamında toplanan 10 bin imza, TBMM'ye gönderildi.
  
CHP, İP, BBP, SP, CDP ve DSP'den oluşan 6 siyasi partinin oluşturduğu Ulusal Güç Birliği'nce 3 hafta önce başlatılan kampanya kapsamında toplanan 10 bin imza, birlik üyeleri tarafından Merkez Postanesi'nden TBMM'ye fakslandı.
  
İmzaların fakslanması öncesinde Ondokuz Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenleyen konsey sözcüsü ve CHP İl Başkanı Hüseyin Değerli, ABD'nin Türkiye'deki etkinlik arayışının had safhaya ulaştığını söyledi.
  
Toplanan imzaların, Samsun halkının Irak'a asker göndermeye karşı olduğunun bir kanıtı olduğunu belirten Değerli, ''Samsunlular Irak'a asker gönderilmesini istemiyor. Çocuklarımızın yabancı ülke topraklarında ölmesine karşıyız. 10 bin Samsunlu imza kampanyasına katılarak asker gönderme kararını reddetmiştir'' diye konuştu.
  
Değerli, önümüzdeki günlerde çeşitli etkinliklerle tepkilerini dile getirmeye devam edeceklerini bildirdi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle