Gündem Haberleri

  Erdoğan’ın veda kongresi

  Ümit ÇETİN
  27.08.2014 - 01:22 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan bugün AK Parti 1. Olağanüstü Kongresi’nde partisine veda ediyor. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun tek aday olarak katılacağı kongrede sadece genel başkan seçimi yapılacak.

  Saat 10.00’da başlaması planlanan kongreye 09.40’da Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu’nun, 09.45’te de Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ın birlikte geleceği bildirildi.

  Erdoğan’ın veda kongresi ABD, cumhurbaşkanlığı törenine maslahatgüzar gönderiyor


  AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik dün bir basın toplantısıyla kongre detaylarını paylaştı. Çelik “Bizim kongremizde her zamanki gibi sandalyeler değil, sevgi atmosferi konuşulacak” dedi. AK Parti’nin dünyadaki en büyük sivil organizasyonlardan biri olduğunu; 2.5 milyon kişilik teşkilatı ve 10 milyona yakın üyesi olduğunu söyleyen Çelik, şu detayları paylaştı:

  Erdoğan’ın veda kongresi Hüseyin Çelik'ten kongre açıklamaları  3 BİN KİŞİ ÇAĞRILDI


  Kongreye 3 bin kişi çağrıldı. Bunlar siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve sendikalar. Ayrıca 1020 otobüsle 40 bin kişi Ankara’ya getirilecek. Kongre olağanüstü olduğu için yurtdışından sınırlı kişi davet edildi. 70’in üzerinde katılım olacak. Kongreyi 100’ü yurtdışından olmak üzere toplam 900 gazeteci izleyecek. Salonda 2 bin 500 kişi çalışacak. Gösterilmek üzere 4 film hazırlandı. İlk filmde AK Parti’nin hizmetleri, 2’ncisinde, Başbakan Erdoğan’ın siyasi özgeçmişi anlatılacak. Hemen ardından Erdoğan sahneye gelerek, partililere veda edecek. Erdoğan’ın konuşmasının ardından AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne hikayesini anlatan film gösterilecek. Ahmet Davutoğlu’nun kısa bir tanıtım filmi salondakilerle paylaşıldıktan sonra Davutoğlu konuşacak.”

  DAVUTOĞLU'NUN ŞARKISI HAZIR

  Bugün yapılacak AK Parti 1. Olağanüstü Kongresi'nde Ahmet Davutoğlu için bestelenen şarkının sözleri ortaya çıktı. Bestelenen şarkıda Recep Tayyip Erdoğan'dan görevi devralacak Davutoğlu için 'Abdülhamid Han'ın beklenen ruhu" tanımı yapılıyor.

  İşte o şarkının sözleri

  Düştüğü bu yerden kalkacak bayrak
  Mazlumun mağdurun umudusun sen
  Ne ihanet ne engel yıldırmayacak
  Yüzyıllık hayallerim gerçek olacak

  Evladı Osmanlı Selçuklu soyu
  Mevlana diyarı Konya'nın ruhu
  Abdülhamit Han'ın beklenen ruhu
  Reis'in emanetisin Davutoğlu

  Aydınlığa uzanan o kutlu eller için
  Mazlumların yanında kıyamda durmak için
  Yetimlere dokunan resulün hakkı için
  Millet için ümmet için Allah için

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı