Gündem Haberleri

  Erdoğan’ın sipariş hükümeti

  ANKARA
  30.08.2014 - 01:27 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye, yaklaşık 2 hafta gayri hukuki ve gayri meşru bir şekilde yönetilmiştir. Erdoğan ve AKP hükümeti, hukuku askıya almış, iktidarı silahsız şekilde gasp etmiştir” dedi.

  Dün yazılı açıklama yapan Bahçeli, özetle şunları kaydetti:

  - “Davutoğlu’nun eline tutuşturulan Bakanlar Kurulu listesi, bizatihi hazırlayan ve bakanları isim isim belirleyen Erdoğan tarafından onaylanmıştır. Sipariş üzerine kurulan hükümet, böylelikle göreve başlamıştır. Her şeye rağmen bu yeni gelişmenin aziz milletimize, Türk siyaset ve demokrasisine hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonra Davutoğlu, Erdoğan’ın vasiliği ve himayesi altında siyasi çalışmalarını yürütecektir. Erdoğan’ın başrol oyunculuğunda sahnelenen siyaset tiyatrosu ve siyaset güldürüsü herkesin gözü önünde cereyan etmiştir.

  - Erdoğan, 15 Ağustos’tan 28 Ağustos’a kadar Anayasa ve yasalara mütecaviz hareket etmiştir. Bu iki haftalık ara ve vesayet dönemi demokrasi tarihimizin yüz karası, siyasi hayatımızın karanlık sayfası olarak anılacak ve hatırlanacaktır. İşte böylesi bir ortamda hükümet, kanunsuzluklar eşliğinde vücut bulmuştur.

  - Erdoğan, Çankaya’ya çıksa da işlediği suçlar, neden olduğu adaletsizlikler ve kasti Anayasa ihlalleri ömrü hayatında kendisini gölge gibi takip edecektir. Hukukun kanına girenler, demokrasinin katline taraf olmakla yetinmeyip bunu milli irade kılıfına gizleyenler mutlaka yaptıklarının bedelini ödeyecektir.”

  GÜL’E VEFASIZLIK YAPTILAR

  11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e büyük bir vefasızlık, haksızlık ve saygısızlık alenen yapılmıştır. Önümüzdeki 5 yıllık sürede Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal edecek Erdoğan, devletin teamül ve geleneklerini hiçe saymak şöyle dursun, hukukun üstünlüğünü de sürekli olarak baltalamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, sözde üstünlerin, kendini üstün gören kibir ve haset yuvalarının zorlamaları ve tezgahlarıyla rotasından sapmakta, güzergahından savrulmaktadır. Türk devleti bir avuç imtiyazlı zümrenin ve sonradan görme azınlığın elinde avucunda oyuncağa dönmüştür. Benzerlerine ancak darbe dönemlerinde rastlanan hukuksuzluk, kanunsuzluk ve kural tanımazlık Erdoğan’ın siciline çıkmayacak şekilde kazınmıştır.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı