Gündem Haberleri

  Erdoğan görüşmeye gitmeden aradı

  Ateş YALAZAN, Hasan TÜFEKÇİ /ANKARA
  22.02.2005 - 01:53 | Son Güncelleme:

  Erkan Mumcu’nun yerine Kültür ve Turizm Bakanlığı’na atanan Atilla Koç, dün Başbakan Tayyip Erdoğan’ı Brüksel’e uğurladıktan sonra hemen bakanlıktaki makamına gitti. İlk demeci de Hürriyet’e verdi.

  Koç dün bakanlığa atandıktan sonra Başbakanlık Merkez Bina’ya gelerek Erdoğan ile yaklaşık 45 dakika başbaşa görüştü. Koç daha sonra Başbakanlık’tan ayrılırken gazetecilerin ‘Hayırlı olsun’ dileklerini kabul etti. Sivil plakalı Volvo marka otomobille Başbakanlık’tan ayrılan Koç, Esenboğa Havalimanı’na gitti.

  Sürpriz olmadı

  Brüksel’e giden Erdoğan’ı uğurlayan Koç saat 22.00’da yeni makamına gitti. Bakanlık çalışanları tarafından tebriklerle karşılanan Koç, makamındaki ilk demecini de Hürriyet’e verdi. Koç kararın kendisi için sürpriz olmadığını belirtirken, Erdoğan’ın Çankaya Köşkü’ne çıkmadan önce kendisini arayarak haber verdiğini belirtti.

  ‘Çok şerefli 33 senelik devlet hayatında’ müsteşarlık, valilik gibi görevlerde bulunduğunu hatırlatan Koç, ‘Bu göreve Başbakan’ın lütuflarıyla ve Cumhurbaşkanı’nın onayıyla getirildim’ dedi. Koç, ‘Devletteki tecrübemde ilk gördüğüm, öğrendiğim şey, ayaküstü, alelacele beyanat vermemekti’ diye konuştu. Koç yeni çalışma arkadaşlarıyla değerlendirme yaptıktan sonra basın toplantısı düzenleyeceğini söyledi.

  KİM KİMDİR

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı’na getirilen Aydın Milletvekili Atilla Koç 1946’da Aydın’da doğdu. Ankara SBF mezunu olan Koç, Emniyet Müdürlüğü, Kaymakamlık ve Valilik ardından Refahyol döneminin Başbakanı Necmettin Erbakan’ın Müsteşarlığını yaptı. Koç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in bir süre Genel Sekreterliği’ni de yürüttü. 3 Kasım seçimlerinde AKP’den milletvekili olan Koç, 3 çocuk babası.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı