GeriGündem Erdoğan: Genel seçim 2007 sonbaharında
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan: Genel seçim 2007 sonbaharında

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, genel seçimin 2007 sonbaharında yapılacağını söyledi.

Erdoğan, AK Parti Siirt İl Başkanlığı'nın öğretmenevinde verdiği iftar yemeğine katıldı.Burada yaptığı konuşmada, hükümetin icraatlarından örnekler veren Erdoğan, Türkiye'nin meselelerini bir bütünlük içerisinde ele aldıklarını ve bir bir çözdüklerini kaydetti.


Hayallerin artık gerçek olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

“İl kongrelerimizi başlatıyoruz. 2006'nın sonbaharında da inşallah büyük kongremizi yapacağız. Ondan sonra da bu yenilenen, güç kazanan yapımızla 2007'nin sonbaharındaki seçimlere bu şekilde hazırlanmış olacağız.
Aç tavuk kendini buğday ambarında zannedermiş. Bazıları zaman zaman '2006'nın sonbaharında seçim var, seçime gitmek zorundalar' diyorlar. Bunlar avara kasnak gibi döner dururlar. Siz böyle şeylere kafanızı takmayın. Biz yolumuza devam ediyoruz. İçeride ve dışarıda bu devam edecek. Öyle seçim meçim yok. Halkımız bize 5 yıl görev verdi. (5 yıl çalışacaksınız) dedi. Halkımız bize bu süreyi vermiştir, biz bunu görmezlikten gelirsek biz sandığa gittiğimiz zaman bize ne der biliyor musun? (Ben sana görev verdim, bitap düştün. Ondan sonra da bırakıp kaçtın) der. Biz, bu 5 yılık süreyi, bugüne kadar yakaladığımız performansla aynen sürdüreceğiz. Seçim 2007 sonbaharında yapılacak.”
Türkiye'yi “kör ve kötürüm haline getiren sorunları” bir bir çözdüklerini vurgulayan Erdoğan, aşkla, heyecanla, inançla, kararlılıkla çalıştıklarını söyledi.


3 Kasım 2002 tarihi ile birlikte Türkiye'nin aydınlık bir sapağa ”merhaba” dediğini belirten Erdoğan, Türkiye'nin artık şu anda bir şantiye haline geldiğini dile getirdi.

AYAKLARIMIZ YERDEN KESİLMEDİ

AK Parti hükümeti olarak siyasette, dış politikada, ekonomide, demokratikleşmede, insan haklarında önemli adımlar attıklarını kaydeden Erdoğan, “17 Aralık süreci bunun ispatıdır” dedi. ”Bunlar gerçekleşmeseydi, 40 yıl oyalanan Türkiye, 40 yıl daha oyalanırdı” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Fakat bunu bekleyenler veya bunun hasreti içerisinde olanlar yok mu? Bunların geçmişlerine baktığınız zaman geçmişleri ile bugünü çelişki halinde. Devamlı zikzak halindeler. Daha dün bir şeylerin altına imza atmışsan bunlara şimdi sahip çık. Çünkü borçlusun. Bu çok kötü bir şey. Ben özellikle bu süreci Türkiye'nin çağ atlama süreci olarak değerlendiriyorum.

Biz yere basarak yürüyoruz. Ayaklarımız yerden kesilmedi. Hiç bir zaman da kesilmeyecek. Nerede olursak olalım kibir bizimle olmayacak. Ne kadar mütevazı olursak başarı bizimle olacaktır.”


Konuşmasında ekonomideki gelişmeleri da anlatan Başbakan Erdoğan, enflasyon, büyüme hızı, milli gelirdeki artış ve borçlanma faizlerindeki düşüşle Türk ekonomisinde önemli bir gelişme sağlandığını kaydetti.

“Modern olmak için illa torna atölyesinden geçmeye gerek yok” diyen Başbakan Erdoğan, partililere seslenerek, “Asla bahane üretmemelerini” istedi.

(a.a.)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle