Gündem Haberleri

  Erdoğan eylemcilerle diyaloğa geçmeli

  Celal ÖZCAN/BERLİN
  12.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  22 Eylül seçimlerinde Almanya Başbakanı Angela Merkel’e rakip olmaya hazırlanan Sosyal Demokrat Partili Peer Steinbrück, Hürriyet’e verdiği röportajda Türkiye’deki olayları da değerlendirdi.

  AB ile müzakere sürecinin canlanmasının iki tarafın da yararına olduğunu savunan Steinbrück, şöyle konuştu: “Ama şu günlerde Türkiye’den gelen görüntüler müzakerelerin hedeflendiği gibi sonuçlandırılmasını teşvik edici yönde değil. Görüştüğüm Türkler, polisin orantısız güç kullanmasından, keyfi tutuklamalardan endişe duyuyor. Bütün bunlar Avrupa’nın gösteri ve düşünce özgürlüğü anlayışıyla bağdaşmıyor.

  Ben Başbakan’a akıl veremem, ama göstericilerle diyaloğa geçmeye ilgi duyması gerekir. Açıkça insanlar sadece Gezi Parkı’nın geleceğiyle değil, aynı zamanda bireysel özgürlükleriyle de ilgileniyor. Burada Erdoğan’ın kazanımlarının gözardı edilmesi söz konusu değil. Ama insanlar gösterilerle düşüncelerini ifade etmek istiyorsa, bunun sebeplerini öğrenmeye her hükümet ve her hükümet başkanı ilgi duymalıdır.”

  Arabası 16 yıllık

  “Arabam 16 yaşında. Eski bir BMW kombi. 90 bin km’de şimdi, çünkü çok az kullanıyoruz. Yeni bir araba almak için bunu satmaya kalksam, az para eder. En az 200 bin km’ye kadar dayanması lazım. Bu durumda 16 yıl daha kullanırım herhalde.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı