Gündem Haberleri

  Erdoğan cenazelere katılacak

  Mikail PELİT / DHA
  06.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hava Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan ve Hava Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy’un naaşları dün Malatya’ya getirildi.

  Bugün İlk tören şehitlerin son olarak havalandıkları 7’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda yapılacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan şehit pilotlar için düzenlenecek törene katılacak. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da katılacak. Malatyalı olan şehit Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan, Malatya Şehir Mezarlığı’nda cuma namazının ardından şehitlikte son yolculuğuna uğurlanacak. Şehit Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy’un naaşı ise toprağa verilmek üzere İstanbul’a götürülecek. Başbakan Erdoğan, Malatya’da şehit teğmenin cenazesine katıldıktan sonra uçağıyla İstanbul’a geçerek şehit yüzbaşının cenazesinde de yer alacak.

  Taziye çadırı kuruldu

  Şehit Hava Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan’ın baba evinde taziye çadırı kuruldu. Önceki gün acı haberle birlikte fenalaşan şehidin 7 aylık hamile eşi Nihal Ertan’ın ise hastanede tedavisi sürüyor.
  1’inci Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, şehit Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy’un ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Orgeneral Ataman, şehit Aksoy’un İstanbul Bağcılar Güneşli Evren Mahallesi’ndeki evinde baba Osman Aksoy ile diğer aile üyelerine başsağlığı mesajını ve taziyelerini iletti.                  

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı