Gündem Haberleri

  Erdoğan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı'nı açtı

  Hürriyet Haber
  06.09.2005 - 15:45 | Son Güncelleme:

  TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya’nın en büyük bilgi ve iletişim teknolojileri fuarı CeBIT Bilişim Eurasia, Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Fuar 6-11 Eylül 2005 tarihleri arasında gezilebilecek.

  Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada, yeni nesil okul öncesi çocukların elinde çocukların cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar olduğunu, onlarla çalıştığını hatta "oyuncak" gibi kullandıklarını belirterek, kendini geleceğe hazırlayan neslin yetiştiğini söyledi. Erdoğan, "Bizler o nesilden zaman zaman geri kaldığımızı görüyoruz. Artık bizim yaşımıza geldiklerinde değil, ilköğretimde, rahatlıkla bu işi en iyi kademede yakalayacak noktadalar. Bize düşen onların önünü açmak" dedi.

  Bilişim teknolojilerinin alabildiğine hızla değiştiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, CEBİT Bilişim Fuarı’nın açılışını yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Erdoğan, 900 civarında şirketin katıldığı CeBİT’in katılımcılar açısından, Türkiye açısından, tüm insanlık açısından, iletişim ve bilişim çağının güçlenmesi bakımından hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Erdoğan, açılışın ardından CeBİT Fuar alanını gezdi.

  CeBIT BİLİŞİM EURASIA FUARI

  Bu yıl 14’üncüsü yapılan CeBIT Bilişim Eurasia, iş dünyası, dijital yaşam ve telekomünikasyon bölümlerinden oluşuyor. Farklı sektörlerdeki şirketlerin yanı sıra, bireye yönelik ürünlerin de sergilendiği fuarı, 60 ülkeden 160 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 17 ülkeden yaklaşık 900 marka temsil edildiği fuarda, vatandaş ile devlet arasındaki sınırları ortadan kaldıran e-yönetişim projeleri de tanıtılacak.

  Bilişimden güç alarak işini geliştirmek isteyen KOBİ’lere rehberlik edecek eğitim, seminer ve panellerden oluşan özel programlar sunan CeBIT Bilişim Eurasia’da Türk işadamlarına özel toplantılar da yapılacak.

  Fuarın sponsoru Turkcell, resmi bankacılık sponsoru Akbank ve resmi teknoloji sponsoru ise Vestel oldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı