Gündem Haberleri

  Erdoğan: "Bu tür saldırılar bizi yıldıramaz"

  A.A
  08.10.2008 - 20:38 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Kimse güvenlik güçlerimizin operasyon gücünden taviz beklemesin. Bu operasyonel gücünü güvenlik güçlerimiz, polisiyle de askeriyle de sürdürecektir.

  Nereye kadar? Terör  örgütü silahını bırakıncaya kadar sürecektir” dedi.

  TBMM'de gazetecilerin Diyarbakır'daki polis servis aracına yapılan  saldırıyla ilgili sorularını yanıtlayan Erdoğan, şunları söyledi:
  “Son gelen bilgi; maalesef 4 şehidimiz var. Tabii şu anda silahlarını  bırakarak kaçmışlar. O silahlar alındı. Yaralılarımız şu anda hastanede. Temenni  ederiz ki oradan şehitlerimize ilave çıkmasın. Tabii bu iş artık yoğun bir  şekilde devam ediyor. Gerek şu andaki tezkere süreci, gerek önümüzdeki yerel  seçimler, gerek bölgedeki yapılan son çalışmalar...

  Bu noktadaki mücadele devam edecektir. Ama bunlar asla bizi  yıldıramayacaktır. Ama yine söylüyorum; birliğimiz, beraberliğimiz burada çok  önemli. Birlik, beraberlik, siyasi amaçlara dönüştürülmemeli. Kimse de güvenlik  güçlerimizin operasyon gücünden taviz beklemesin. Bu operasyonel gücünü güvenlik  güçlerimiz, şüphesiz polisiyle de askeriyle de sürdürecektir. Nereye kadar? Terör  örgütü silahını bırakıncaya kadar sürecektir. Ve kimse de bu terörün böyle kısa  vadeli bir süreç olduğunu... Onu da beklemesin.

  Bu, dünyanın her yerinde uzun süreçli bir mücadele. Ama olayın sadece  güvenlik boyutu yok. Olayın diplomatik boyutu var, siyasi boyutu var, ekonomik,  sosyolojik ve psikolojik boyutu var. Bütün bunlara yönelik olarak da yarın bir  çalışmamız olacak. Silahlı kuvvetlerimizin üst düzey yöneticileri ile terörle  ilgili bakan arkadaşlarım ve teknokrat arkadaşlarımız birlikte yarın bir çalışma  yapacağız ve yeni yol haritamızı gözden geçirecek, atılacak bazı adımlara yönelik  de buradan inanıyorum ki bir karar çıkmasına zemin hazırlayan çalışma yapacağız.  Yarından sonraki süreçte bu çalışmalar yoğunluk kazanacak. Onu da ifade etmek  isterim.”

  Erdoğan, “Tezkere sonucunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna da  “Bu hassasiyeti gösteriyor” karşılığını verdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı