Gündem Haberleri

  Erdoğan: Başbakan yanılıyor, halk güvenmiyor

  Hürriyet Haber
  25.12.2001 - 11:35 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan'ın "halkın hükümete güveni olduğu için Arjantin'deki olayların yaşanmadığı" konusunda yanıldığını savundu ve "Halkın hükümete güveni olsa, hükümet seçimden bu kadar korkmazdı" dedi.

  AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Genel Başkan Erdoğan başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Erdoğan, toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, Arjantin'deki ekonomik krizi değerlendirdi.

  Arjantin'de yaşanan kriz sonucunda "halk ayaklanması" yaşandığını dile getiren Erdoğan, Türkiye ile Arjantin'in birbirine benzetildiğini ifade etti. Türkiye'de de en az Arjantin kadar "derin bir krizin yaşandığını" savunan Erdoğan, 11 Eylül`de ABD`ye yapılan saldırının Türkiye için yeni şartlar ortaya çıkardığını belirtti.

  "Son dönemde kalıcı gibi gözüken krizde sanal ve aldatıcı bir rahatlamanın" yaşandığı görüşünü dile getiren Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye`nin en az Arjantin kadar kötü yönetildiğini öne sürdü.

  Türk halkının güçlü bir aile yapısına, geleneksel dayanışmaya sahip olduğun anlatan Erdoğan, Arjantin`de görülen yağmalama gibi olayların bu nedenle Türkiye`de yaşanmadığını söyledi.

  Başbakan Ecevit`in Türkiye`de yağmalama gibi olayların yaşanmamasını "halkın hükümete güvendiği" ifadesiyle açıkladığını anımsatan Erdoğan, "Sayın Başbakan, Arjantin`deki olayların Türkiye`de olmamasını halkın hükümete güvenine bağlamaktadır. Başbakan yanılıyor. Halkın bu hükümete güveni kalmamıştır. Halkın hükümete güveni olsa, hükümet seçimden bu kadar korkmazdı" diye konuştu.

  Erdoğan, son günlerde insanların soğuktan öldüğünü, ekonomik krize dayalı suçların arttığını sözlerine ekledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı