Gündem Haberleri

  Erdoğan, Azerbaycan'da Aliyev'le bir araya geldi

  AA
  11.09.2012 - 16:53 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısı için bulunduğu Kebele'de Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi.

  Cumhurbaşkanı Aliyev ve eşi Mihriban Aliyev, Başbakan Erdoğan ve beraberindeki heyeti taşıyan “ANA” uçağını Kebele Havaalanı'nda karşıladı.

  İlham Aliyev ve Mihriban Aliyev, Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a, konaklayacakları Gafkas Riverside Oteli'ne kadar refakat etti.

  Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaklaşık bir saat süren baş başa görüşmeden sonra, heyetler arası görüşmelere geçildi.

  Yapılacak müzakerelerin ardından enerji, ulaştırma, ticaret ve medya alanında işbirliği anlaşmalarının imzalanması planlanıyor.

  Daha sonra Aliyev ve Erdoğan, ortak basın toplantısı düzenleyecek.

  ALTI BAKAN EŞLİK EDİYOR
  Azerbaycan temaslarında Başbakan Erdoğan'a Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TİKA Başkanı Serdar Çam ve diğer yetkililer eşlik ediyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı