Gündem Haberleri

  Erdoğan: Annan Kıbrıs eylem planına olumlu yaklaştı

  ANKA
  27.01.2006 - 11:25 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan'ın, Türkiye'nin Kıbrıs önerisini olumlu karşıladığını belirtti.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan'ın, Türkiye'nin Kıbrıs önerisini olumlu karşıladığını belirtti.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Davos'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan ile bir görüşme yaptı. Erdoğan, görüşmeden sonra yaptığı açıklamada Annan'ın, Kıbrıs önerisine olumlu yaklaştığını söyledi.

  Erdoğan, yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Annan ile yaptıkları görüşmenin verimli geçtiğini belirtti. Görüşmede ağırlıklı olarak Türkiye'nin 10 maddelik eylem planı önerisini ele aldıklarını söyleyen Erdoğan, Annan'ın planı olumlu karşıladığını söyledi.

  BM'nin Türkiye'nin önerisi hakkında bir çalışma başlattığını belirten Erdoğan, çalışma tamamlandıktan sonra BM Genel Sekreteri ile yeniden bir araya geleceklerini belirtti.

  Erdoğan, söz konusu görüşmenin ne zaman olacağı sorusuna ise, "Kesin tarih belli değil ama en kısa zamanda" yanıtını verdi.

  Yunanistan'ın, Türkiye'nin önerisini reddetmesi hakkında görüşleri sorulduğunda ise Erdoğan, bunun kendi daşünceleri olduğunu ve saygı duyulması gerektiğini belirterek, ancak Türkiye'nin önerisinin İtalya, İspanya, İngiltere gibi ülkeler ile BM Genel Sekreteri ve Avrupa Birliği Geneşmelemeden sorumlu üyesi gibi kişilerden de destek aldığını söyledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı