Gündem Haberleri

  Erdoğan’a yakışmadı ’fitneyi’ izah etsin

  ANKARA
  28.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Azerbaycan Milli Meclisi üyesi kadın parlamenterlerden oluşan bir heyetin Türkiye’ye gelip temaslarda bulunmasını "Fitnecilik" ile suçlaması tartışma yarattı.

  Azeri milletvekillerini Türkiye’ye davet eden MHP İzmir Milletvekili Şenol Bal, dün TBMM’de basın toplantısı düzenledi. MHP’li Bal, şunları söyledi:

  Gül kabul etti

  Maksadım, yanlış anlamaları düzeltmek için Türkiye Cumhuriyeti’nin en yetkili makam sahipleriyle, heyeti görüştürmek ve birinci ağızdan doğru bilgileri alabilmelerini sağlamaktı. Başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, TBMM Başkanı, Dışişleri Bakanı, muhalefet liderleri ve bazı bakanlar ile gelen heyeti görüştürdüm. Sayın Başbakandan ısrarlı randevu talebimize rağmen cevap alamadım, görüşme gerçekleşmedi. Türkiye kamuoyu, bu heyetin konu ile ilgili görüş ve düşüncelerini medya aracılığı ile öğrenme imkanı buldu. Heyet kendi toplumlarının görüşlerini gayet açık bir şekilde ortaya koydular. Bu süreçte iki ülke arasındaki kardeşlik, dostluk, güven saygı ve sevgi temaları işlendi. Bunların hangisi fitne? Bunu Başbakan izah etmeli!

  Kuruntudan kurtulmalı

  Başbakan, kuruntularından ve vehimlerinden kurtulmalı. Kimse fitne-fesat peşinde değil. Bu üslup bir Başbakana, hele Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına yakışan bir üslup değil. Bu üslup korkarım ki, iki toplum arasında yeni kırgınlık ve küskünlüklerin sebebi olacak.

  Gafını telafi etmeli

  Çok iyi niyetlerle ve halisane duygularla bu çalışmalara katılan Azerbaycanlı kadın parlamenterler son derece üzgünler. Başbakan bu gafını bir şekilde mutlaka telafi etmeli.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı