Gündem Haberleri

  Erdoğan’a sünnet daveti, sicil bozdu

  Ünsal ERGEL/ANKARA
  31.03.2005 - 01:52 | Son Güncelleme:

  Sayıştay Denetçisi Muzaffer Sağlık hakkında, Başbakan Erdoğan’ı 9 yaşındaki oğlunun sünnetine çağırdığı için soruşturma başlatıldı ve sicil notu düşürüldü.

  Sayıştay Denetçisi Muzaffer Sağlık hakkında, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı 9 yaşındaki oğlunun sünnetine çağırdığı için soruşturma başlatıldı, ardından sicil notu düşürüldü. Sağlık, notunun düzeltilmesi için dava açtı.

  İlginç soruşturmaya neden olan süreç, Başbakan’ın Keçiören’deki evine komşu olan Sağlık’ın oğlu Ahmet Zafer Sağlık’ın sünnet düğününe Erdoğan’ı davet etmesiyle başladı. Dokuz yaşındaki Ahmet Zafer Sağlık, 17 Eylül 2004’te eve girerken karşılaştığı Başbakan’dan sünnetine gelip kirvesi olacağına dair söz aldı.

  PARTİ ZİYARETİ

  Ahmet Zafer Sağlık, 18 Ocak 2005’de de babasıyla birlikte AKP Genel Merkezi’nde ziyaret etti. Partinin MKYK toplantısı öncesinde genel merkeze giden baba oğul sünnete Başbakan’ın gelmesini sağlamak amacıyla tüm notları pekiyi olan karneyi de götürmeyi unutmadı. Kameraların da kaydettiği görüntülerde Başbakan ile Ahmet Zafer Sağlık arasında ilginç diyalog yaşandı. Ahmet Zafer Sağlık, Başbakan’a önce Malatya kayısısı ikram etti. Ardından hepsi pekiyi olan karnesini gösterdi. Bunun üzerine Başbakan karne hediyesi olarak para vermek istedi, ancak Ahmet Zafer Sağlık kibarca parayı reddetti. Başbakan da bunun üzerine, ‘Numara yapma’ diyerek espriyle karşılık verdi.

  YAZA ERTELENDİ

  Baba Muzaffer Sağlık’ın, ‘Sünnet düğünü bizim için 29-30-31 Ocak ile 4-5-6 Şubat tarihlerinde uygun’ demesi üzerine Başbakan, ‘Ben burada yokum, sünneti yaza bırakalım’ yanıtını verdi. Bu arada Ahmet Zafer Sağlık, ‘Benim babam Sayıştay denetçisi, Nisan’da denetime çıkıyor’ dedi. Araya giren babası da, ‘15 dakika teşrif ederseniz seviniriz’ deyince, Başbakan da ‘Hayırlısı’ karşılığını verdi. Ancak daha sonra sünnet Başbakan’ın istediği gibi yaza bırakıldı.

  SORUŞTURMA AÇILDI

  Sağlık
  ’ın oğlunun televizyon kanallarının haber bültenlerine de yansıyan görüntüleri üzerine, Sayıştay Başkanlığı soruşturma açtı. Soruşturmanın konusu olarak da, ‘Denetçi Muzaffer Sağlık’ın oğlunun Başbakan’ı sünnetine davet etmesi ile ilgili basına yansıyan görüntüler’ gösterildi. Üç yıldır Sayıştay Başkanlığı’nda görev yapan Sağlık’ın, şimdiye kadar hep olumlu olan sicil notları bu yıl ‘olumsuz’a döndü. Sicil notu düşürülen Sağlık, bunun düzeltilmesi için İdare Mahkemesi’ne dava açtı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı