GeriGündem Erdoğan 67 kanaat önderini kabul etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erdoğan 67 kanaat önderini kabul etti

Erdoğan 67 kanaat önderini kabul etti

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden bazı kanaat önderleriyle bugün de bir araya geldi.


Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Beştepe'de ikincisi gerçekleşen buluşmaya, 67 kanaat önderi katıldı. Her defasında değişik isimlerin katıldığı buluşmaların, önümüzdeki haftalarda da devam edeceği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuklara hitaben yaptığı konuşmada, istişarenin önemine değinerek, sorunları bölge sakinlerinden bizzat dinlemeyi amaçladığını vurguladı.

Erdoğan, ülkemizde son 13 yılda yaşanan sessiz devrimin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde de somut bir şekilde hissedildiğine dikkati çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokratik Açılım, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi, Çözüm Süreci adı altında gerçekleştirilmiş olan çalışmaların, birlik ve beraberlik içinde kardeşliği perçinlemeyi hedeflediğine işaret etti. Ancak Batı'yla Doğu'nun bütünleşmesini istemeyen kesimlerin, söz konusu olumlu gelişmelerden rahatsız olduklarını hatırlattı. Erdoğan, terörü hortlatmaya çalışanlar olmasına rağmen, 1990'lardaki meşum günlere geri dönülmesine asla fırsat verilmeyeceğini de belirtti.

Terörle ve kirli odaklarla hukuk çerçevesinde mücadelenin süreceğine değinen Erdoğan, bölge halkının manzarayı net olarak gördüğünü ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütüyle ve onun güdümündeki yapılarla mücadelenin sadece devletin, hükümetin ve güvenlik güçlerinin meselesi olmadığını belirterek, bu sorunla mücadelede, bölge insanlarının duyarlılığının ve azminin büyük önem taşıdığını vurguladı. Erdoğan'ın konuşması akabinde ise bölgeden gelen kanaat önderlerinin görüş ve değerlendirmelerini de dinlediği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen Salı günü de Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden 16 ilden 61 kanaat önderiyle Beştepe'de biraraya gelmişti. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, bölgedeki durum hakkında çeşitli kanaat önderlerinden doğrudan bilgi edinmeyi amaçlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bu tür toplantılara önümüzdeki süreçte de devam edeceğini kaydetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle