Gündem Haberleri

  Erdek'te deniz 40 metre çekildi

  Erdem ÖZCAN- Ahmet DEMİR/ERDEK (Balıkesir), (DHA)
  09.02.2011 - 12:40 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR’in Erdek İlçesi’nde denizin 40 metreye kadar çekilmesi ilçe halkını tedirgin etti. Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, "Bölgeyi çok iyi biliyorum. Bu kez deniz bayağı çekildi. Bölge yakınında son günlerde oldukça fazla deprem aktivitesi görülüyor. Bu çekilmenin deprem ile bağlantısının olup olmadığı ölçümler sonunda değerlendirilmeli" dedi.

  Erdek’in Düzler Mevkii’nde deniz yer yer 25-30, bazı bölgelerde ise 40 metreye kadar çekildi. İskelenin kumsalda kaldığı, midyelerin açığa çıktığı çekilme nedeniyle ilçe halkı "Acaba deprem mi olacak ?" endişesine kapıldı. Yaz aylarında denize girdikleri ve boylarını geçen denizin altındaki kumun açığa çıkmasına şaşıran Mehmet Muharrem, "İlk kez bu kadar denizin çekildiğini gördük" dedi.

  Erdek Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, "Sömestre başlayınca tatile gitmiştik. Bugün döndük ve çekilmeyi görünce gözlerimize inanamadık. Denizin bu kadar çekilmesine anlam veremedik" diye konuştu.

  İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, DHA’ya yaptığı açıklamada, "Bölgeyi çok iyi biliyorum. Bu kez deniz bayağı çekildi. Bölge yakınında son günlerde oldukça fazla deprem aktivitesi görülüyor. Bu çekilmenin deprem ile bağlantısının olup olmadığı ölçümler sonunda değerlendirilmeli" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı