Gündem Haberleri

  Erciyes'te 70 santim kar var

  KAYSERİ, (DHA)
  03.01.2011 - 11:48 | Son Güncelleme:

  ERCİYES Dağı'nın 2 bin 200 metresindeki Tekir Yaylası'nda tatilciler ve işletmeciler son 15 yılın pistlere en fazla yağan karının keyfini çıkartıyor. Birçok kayak merkezinde kar azlığı nedeniyle rezervasyonlar iptal olurken, Erciyes Dağı'nda pistlerde 70 santimetreyi bulan kar kalınlığı işletmecilerin de yüzünü güldürdü.

  Yılbaşı tatili ve sonrasındaki hafta sonununu yoğun geçiren Erciyes Dağı'nda, 2011 yılına sezonun açık olarak girilmesi, Kayserililer'in yanı sıra Ankara, Adana ve İstanbul gibi yerlerden gelen yerli ve yabancı turistleri de etkiledi. Yılbaşında dağda bulunan 5 otel ile 5 kamu kurum kuruluşuna ait tesisler tamamen dolarken, hafta sonu da aynı yoğunlukta geçti.

  Özellikle şehir dışından yılbaşı kutlamaları ve haftasonu için Erciyes’i seçenler, bu yıl Erciyes'i karlı gördüklerinden dolayı memnun olduklarını belirtti. Son yıllarda kar olmaması nedeniyle yılbaşlarında otellerde yapılan rezarvasyonların iptal edildiği, ‘kar duası'na çıkılan Erciyes'e bu yıl ilk olarak getirilen karlama ünitelerinin çalıştırılmasına gerek kalmadan, pistler karla doldu. Son 5 yılda umduğunu bulamayan konaklama ve mekanik tesis sahipleri ile kayak ve kızak kiralayanlar da sevindi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı