Gündem Haberleri

  Ercan'ın değil, Yalçın'ın oğluymuş

  Hürriyet Haber
  10.10.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir'de lüks otomobilleri çalıp sahte belgelerle sattığı iddiasıyla yakalanan 6 kişiden Ertan İsmail Otağ'ın, ünlü komedi ikilisi Ateş Böcekleri'nden Ercan'ın değil, Yalçın'ın oğlu olduğu ortaya çıktı.

  İZMİR Emniyet Müdürlüğü Oto Hırsızlık Bürosu'nun ortaya çıkardığı, lüks otomobil çetesi ile ilgili açıklama dün yapıldı. Polisin verdiği şifahi bilgilerde 6 sanığın arasında yer alan Ertan İsmail Otağ'ın Türkiye sahnelerinin sevilen ikilisi Ateş Böcekleri'nden Ercan'ın oğlu olduğu yer aldı. Bunun üzerine bir açıklama yapan ‘‘Ateş Böcekleri’’nden Ercan Bostancıoğlu, hırsızlık olayına karışan Ertan İsmail Otağ'ın kendisinin değil, yıllarca ikili olarak sahneye çıktıkları Yalçın Otağ'ın oğlu olduğunu açıkladı.

  Benim oğlum değil

  Ateş Böceği Ercan Bostancıoğlu, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: ‘‘İsmail benim elime doğdu. Oğlum kadar severim. Gazetede resmini görünce çok üzüldüm. Ancak benim değil, Yalçın'ın oğlu. Benim bir tek çocuğum var. O da kızım Neslihan. Askerliğimi birlikte yaptığım ve 28 yıl birlikte sahneye çıktığım arkadaşım Yalçın'ın ilk eşinden olan İsmail'in böyle tatsız bir olaya karışması, Yalçın için büyük bir talihsizlik. Çok üzüldüm.’’

  Yıllardır görmüyorum

  Ateş Böceği Yalçın Otağ, Ertan İsmail'in kendi oğlu olduğunu doğruladı. Yalçın Otağ, ‘‘Ertan İsmail yanlış bir evlilikten doğdu. Kendisini yıllardır görmüyorum. Nerede kalır, ne yer, ne içer bilmem. Üzerinden çok uzun zaman geçti. Evlendiğim kadının adını bile hatırlamıyorum. Ertan, bayramlarda telefonla arar. Keratanın yaptığı ilk değil. Daha önce de buna benzer 10-15 suça adı karışmıştı’’ dedi. Atey Böceği Ercan ile adının sık sık karıştırıldığını da vurgulayan Yalçın Otağ, ‘‘Kendisi ile 40 yıllık hukukum var. Ercan'la bizi tüm Türkiye aynı adammışız gibi bilir. Medyada buna benzer hatalar birçok kez çıktı. İkinci evliliğimi 29 yıl önce Lale Berkız'la yaptım. Ben Dormen Tiyatrosu'nda çalışıyorum. Bir keresinde karımla benim bulunduğum fotoğrafın altına Ateş Böceği Ercan'ın eşi diye yazmışlardı. Bizim Ercan'la olan yakınlığımız, dostluğumuz kelimelerle anlatılamaz’’ dedi.

  Bu arada Ertan İsmail Otağ tutuklanarak cezaevine kondu. Ertan İsmail Otağ, 6 arkadaşıyla birlikte çete kurmak suçundan yargılanacak. Sanıklar, polise verdikleri ifadelerinden suçlarını itiraf etmişlerdi.

  Sanıklar kendilerini yüksek makamdaki bir devlet memuru gibi göstererek daha önceden tespit ettikleri lüks otomobillerin resmi kayıtlarını alıyorlar, bu bilgilerle ithalatçı firmayı arayarak otomobilin anahtarını kaybettiklerini söyleyip yeni anahtar alıyorlardı. Daha sonra da aracı çalarak şasi ve motor numaralarını değiştirip satıyorlardı.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı