Gündem Haberleri

  Erbil-Lazkiye koridorunda Kürdistan inşa ediliyor

  Hürriyet Haber
  12.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümetin dış politika ve terörü önlemeye yönelik çalışmalarına sert eleştirilerde bulundu.

  Hükümetin tezkereyi PKK’ya yönelik olarak kullanmama eğiliminde olduğunu ima eden MHP Lideri, “Endişemiz, yetkinin hedefinde Suriye’nin olup olmadığıdır. İran’ı da kapsamına alan bir savaş senaryosunun fitili acaba AKP tarafından mı ateşlenecektir? Başbakan Erdoğan Irak’ın kuzeyini ekin gibi biçmeli ve Türkiye’ye sahip çıkmalıdır” dedi.
  Partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’e de Korsika ve Bask bölgelerini hatırlatarak
  ağır yüklenen Bahçeli, “Kendi geçmişlerine baksın” dedi. Bahçeli konuşmasında şunları kaydetti:
  Kabalık ve edepsizlik
  Fransa Cumhurbaşkanı’nın geçmişimize dil uzatma cüretini göstermesi büyük bir kabalık ve edepsizliktir. Önerimiz; ille de bir soykırım örneği görmek istiyorsa geçmişlerine dikkatle bakmasıdır. Orada en başta Cezayir’de yapılan zalimlikler açıkça görülecektir. Sarkozy; Korsika, Brötanya, Bask bölgeleri ve Oksitanya’daki zulümlerin önce hesabını vermeli ve sonra şayet yüzü kalırsa ülkemize laf yetiştirmelidir.
  Türkiye bölgesinde gerilim merkezi olmaya doğru hızlı gitmektedir. Sözde restorasyon çabaları, çölde yolunu kaybetmiş bir bedevinin vaha görmesiyle eş anlamlı olmuştur. NATO Füze Savunma Sistemi nedeniyle İran son derece rahatsızdır. Türkiye kördüğümle karşı karşıyadır. Elbette biz AKP hükümetini dış tehditler karşısında bir başına bırakmayız.
  BDP restleri affedilemez
  Sınır ötesindeki terörist kampların boşaltılmasına dönük haberler yeni bir tezgâhın devrede olduğunu göstermektedir. Erbil’den liman kenti olan Suriye’nin Lazkiye şehrine uzanan koridorda, Kürdistan’ın inşa çalışmaları hızla devam etmektedir. Türkiye bu gidişle bölgesel dizayn ve haritaların yeniden çizilmesi konularında sıklet merkezi olacaktır. PKK terörü çok tehlikeli boyutlara ulaşmıştır. Hükümet eylemleri tribünden izlemektedir. BDP milletvekillerinin devlete rest çeken çağrıları ise affedilmesi mümkün olmayacak izansızlıktır.
  Hezeyan batağına saplandı
  Kandil Dağı’nda göndere bayrak çekilmesini istedik. Başbakan ise düşüncemize yönelik sözleriyle hezeyan batağına saplanmıştır. Kandil’e bayrak dikmek demek, Türkiye’ye yöneltilecek her türlü tehlikeye karşı Türk devletinin varlığını ve kudretini orada hissettirmek demektir.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı