Gündem Haberleri

  Erbakan'ın cihadı partiyi bağlamaz

  Hürriyet Haber
  23.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

  RP partili belediyelerin, Kanal 7 Televizyonu'na trilyonluk kaynak aktarımında bulunmalarına inanılmaz bir savunma getirdi. RP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, ‘cihat’ çağrısında bulunarak Kanal 7'ye yardım yapılmasını isteyen Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın bu konuşmasının kişisel görüşü olduğunu ve partiyi bağlamayacağını savundu. Kazan, ‘‘Erbakan bir düğüne gidip burada bir konuşma yapsa, bu RP'yi bağlayacak mı?’’ diye konuştu. Kazan, Erbakan'ın İstanbul'da işadamlarına yönelik bu konuşması için de ‘‘Bu toplantının düğünden ne farkı var?’’ dedi.

  RP Genel Başkan Yardımcısı Recai Kutan ile İstanbul Milletvekili Azmi Ateş'in hissedarları arasında yer aldığı Kanal 7'ye yardım için, ‘‘Dürüst yayın yapana yardım etmek hayır işlemektir’’ diyen Kazan, bu ortaklıkların da RP'yi bağlamayacağını öne sürdü. Kazan, ‘‘Bir milletvekilinin neleri yapıp neleri yapamayacağı bellidir. Suç sayılmayan bir fiilden ötürü bir milletvekilinin suçlanması mümkün değildir’’ diyerek, bu ortaklığı savundu. Erbakan'ın, Kanal 7'ye yardım yapılmasının, ölümden sonraki karanlıkta bu yardımı yapanlara ışık olacağı şeklindeki sözleri için ‘‘Doğru bir tespit’’ diyen Kazan, ‘‘Erbakan, şeref konuğu olarak katıldığı bu toplantıda, dürüst yayıncılık yapan Kanal 7'ye reklam verilmesi hususunda işadamlarını teşvik etmiştir. Bu da gayet doğaldır’’ dedi. Kazan, Erbakan'ın ‘Cihat’ sözü için de, ‘‘Cihattan kasıt hakkın hâkim olmasıdır’’ diye konuştu. RP'li belediyelerin Kanal 7'ye doğrudan para yardımının söz konusu olmadığını belirten Kazan, şöyle konuştu:

  ‘‘RP'li belediyeler, malum medyanın tanıtım şöyle dursun bilakis kötüleme kampanyaları karşısında bir çare olarak bu işi bir reklam şirketine vermeyi uygun görmüşler, ihale açılmış ve bu ihale sonucu tanıtım hizmetleri ‘Yurt Ajans' adında bir şirkete verilmiştir.’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı