Gündem Haberleri

  Erbakan'dan FP'lilere: Tembelsiniz

  Hürriyet Haber
  08.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kapatılan RP'nin yasaklı lideri Necmettin Erbakan, ‘tembellikle’ suçladığı FP'lilerden, ‘500 bin voltluk transformatör gibi çalışmalarını’ istedi. Erbakan, Balgat'taki konutunda görüştüğü FP milletvekilleri ve örgüt yöneticilerine, ‘‘İşe sandıktan başlayıp, mahalle mahalle, cadde cadde, sokak sokak, ev ev bütün gayretinizle çalışacaksınız’’ talimatını verdi.

  Erbakan, yenilikçi kanadın büyük tepkisini çeken, FP milletvekilleri ve örgüt yöneticileriyle görüşmelerini sürdürüyor. Erbakan'ın bu görüşmelerini, Malatya Milletvekili Oğuzhan Asiltürk ve seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Gören organize ediyor.

  Erbakan'ın, milletvekili ve örgüt yöneticilerine söz hakkı tanınmayan görüşme seanslarında, seçim sonuçlarını değerlendirdiği öğrenildi. Seçimlerde alınan başarısız sonuçtan, ‘Gerekli gayreti göstermeyip, çalışmamakla’ eleştirdiği FP Genel Merkezi ile örgütlerini sorumlu tutan Erbakan'ın, kapatılan RP'nin çalışma modelini önerdiği bildirildi. Erbakan'ın, ‘Dışarıdan gelenler’ diye nitelediği Başkanlık Divanı'nın ANAP kökenli üyelerini de ‘‘Partide sıkıntı yaratıyorlar’’ sözleriyle eleştirdiği de öğrenildi.

  Konuşmasında, uzun uzun ‘Evrim teorisi’ni eleştiren ve Darwin'in bu bilimsel teorisini çürütmeye çalışan Erbakan'ın, ‘Harun Yahya’ adıyla ‘Evrim Teorisi’ni çürütmeye çalışan Adnan Hoca'nın kitaplarını okuyup, konferanslarını takip etmeleri tavsiyesinde bulunduğu da bildirildi.

  Turan YILMAZ / ANKARA  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı