Gündem Haberleri

  Erbakan: Yeniden idealimize kavuşacağız

  Hürriyet Haber
  14.07.2001 - 16:59 | Son Güncelleme:

  Kapatılan Refah Partisi'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan, halkın sıkıntı içinde olduğunu savunarak, ''Yüce milletimiz, ıstıraplarını dindirmenin kurtuluş yolunu bulacaktır. Yeniden büyük Türkiye idealine kavuşacağız'' dedi.

  İzmir'e gelen Erbakan'ı, Adnan Menderes Havalimanı'nda, kapatılan FP'nin İzmir İl Başkanı Şerafettin Kılıç, Kemalpaşa Belediye Belediye Başkanı Mehmet Ali Özüdoğru ile eski parti mensupları karşıladı.

  Havalimanında gazetecilere açıklama yapan Erbakan, İzmir'e, Kemalpaşa'da Kültür Merkezi açılışı yapmak ve Milli Gazete'nin gecesine katılmak için geldiğini söyledi.

  MİLLET KURTULUŞ YOLUNU BULACAK

  Milli Gazete'nin, bugüne kadar doğrunun, adaletin hakim olması için inandığı yolda hizmetini başarıyla yürüttüğünü ifade etti.

  İzmir'e yaptığı ziyaretin, Türkiye'nin büyük güçlükler yaşadığı bir döneme rastladığını belirten Erbakan, 54. Hükümet'ten sonraki dönemde yapılan icraatlarla, halkın maddi manevi sıkıntılara sokulduğunu savundu.

  Ekonomik sıkıntıların yürek sızlattığını dile getiren Erbakan, insan hakları ihlallerinin bulunduğu öne sürdü. Erbakan, halkın bunaldığını kaydederek, ''Halkımızı kucaklıyoruz. Yüce milletimiz, bu ıstırapları dindirmenin kurtuluş yolunu bulacaktır. Yeniden büyük Türkiye idealine kavuşacağız'' şeklinde konuştu.

  YENİLİKÇİ KANAT

  Bir gazetecinin, ''Yenilikçi kanat Türk siyasetine ne kazandırır, gelenekçilerin önünü keser mi?'' sorusu üzerine Erbakan, ''Bu şeylere çenenizi yormayın, biz bu söylediğiniz konularla meşgul değiliz. Bizi,73 milyon insanın ıstıraptan nasıl kurtulacağı ilgilendiriyor'' dedi.

  Erbakan, bir başka gazetecinin ''Milli görüşteki bölünme, halkın taleplerinin karşılanmasına engel mi?'' sorusunu ise ''Bu sıfatları boşuna ortaya koymayın, bunlarla uğraşmayın'' diye yanıtladı.

  Eşi Nermin Erbakan, kızı Elif, damadı Mehmet Altınörs ve oğlu Fatih Erbakan'la İzmir'e gelen Erbakan, konuşmasının ardından uzun biraraç konvoyu eşliğinde havalimanından ayrıldı.

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı