Gündem Haberleri

  Erbakan’ın doğum yeri Sinop’ta büyük üzüntü

  Kenan TÜRKSEVEN/SİNOP, (DHA)
  27.02.2011 - 17:48 | Son Güncelleme:

  SAADET Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın vefatının ardından, doğum yeri Sinop’ta partililer yasa büründü.

  SP Sinop İl Başkanı Cavit Üçüncüoğlu taziyeleri kabul etti. Necmettin Erbakan’ın dayısının oğlu Kayıhan Özkaptan, çok üzgün olduklarını belirterek, "İslam aleminin başı sağ olsun" diye konuştu.

  Necmettin Erbakan’ın ölüm haberini alan Sinoplu hemşerileri SP il başkanlığı binasına akın etti. İl Başkanı Cavit Üçüncüoğlu ve Erbakan’ın dayısının oğlu Kayıhan Özkaptan taziyeleri kabul etti. Üçüncüoğlu, Genel Başkan Erbakan’ı kaybetmenin acısını derinden yaşadıklarını belirterek şunları söyledi:

  "Partimizin Genel Başkanı milli görüş lideri, İslam ümmetinin lideri Erbakan hocamızı bugün kaybettik. Sevenlerine teşkilatımıza, milletimize, islam alemine baş sağlığı diliyoruz. Bizim için milletimiz için çok büyük bir değerdi. Kaybı bizim için çok acı olmuştur. Onun gittiği yol, yaşantısı ve şuuru cenabı hak bize de nasip etsin. İdealinde lider ülke Türkiye ve yeniden bir dünya kurmak ideali vardı. Cenabı hak inşallah o günleri bizi nasip eder. Hocamızın annesi Sinop merkeze bağlı Uzungürgen Köyü’ndendi. Babası burada hakimlik yaparken evlenmişlerdi. Hocamız da burada doğmuştu. Şu anda halen Uzungürgen’de akrabaları var."

  ’TEBLİĞ VE İRŞAT VAZİFESİ’

  Necmettin Erbakan’ın dayısının oğlu, Anadolu Gençlik Derneği Sinop Şube Başkanlığını yürüten Kayıhan Özkaptan da büyük bir üzüntü içinde olduklarını belirterek şöyle konuştu:

  "Bütün İslam aleminin başı sağ olsun. Erbakan hocam 85 yıllık ömrünün içine tebliğ ve irşat vazifesini sığdırmış ve bu dünyadaki görevini ifa etmiştir. Ben de bütün haklarımı çoktan helal ettim. Hocam bilhassa gençlere tebliğ ve irşatta görevler yükledi. Onlar hocamdan devir aldıkları bu görevi inşallah hocam gibi sonuna kadar devam ettireceklerdir."

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı