Gündem Haberleri

  Erbakan gidecekleri tek tekengelliyor

  Turan YILMAZ / ANKARA
  31.07.2001 - 01:50 | Son Güncelleme:

  Saadet Partisi çatısı altında bir araya gelen gelenekçi kanatta yenilikçilere kaymaları önlemek amacıyla yasaklı lider Necmettin Erbakan devreye girdi.

  Erbakan, yenilikçilere katılacağı öne sürülen eski doktoru, Adana Milletvekili Ali Gören'i Altınoluk'taki yazlığına davet ederek görüştü ve Saadet Partisi'nden ayrılmaması konusunda ikna etti. Gören'in, Hatay Milletvekili Metin Kalkan ile birlikte kurucuları arasında yer aldıkları Saadet'ten ayrılarak, yenilikçilere katılacağı öne sürülüyordu. Saadet Partisi, internet sitesi kurdu. ‘‘www.saadetpartisi.org.tr’’ ve ‘‘www.sp.org.tr’’ adlarıyla açılan sitede, kırmızı zemin üzerine beyaz büyük harflerle ‘‘Saadet Partisi’’ yazarken, hemen altında ‘‘yeniden büyük Türkiye'ye doğru... Devir artık Saadet devridir’’ sloganı yer aldı.

  HİLALLİ AMBLEM

  Genel Sekreter Suat Pamukçu, parti genel merkezi için arayışların ağırlıklı olarak Balgat Semti'nde sürdüğünü, ancak kiraların çok yüksek olması nedeniyle bir süre kapatılan FP'nin Ankara İl başkanlığı binasının kullanılacağını bildirdi. Pamukçu, bir iki güne kadar kesinleşecek amblemde, ‘‘hilal’’ simgesinin bulunacağını, bunun yanı sıra, ‘‘barış, insan hakları ve özgürlükler, adalet, refah, onur ve saygınlık gibi partinin 5 temel prensibini’’ anlatacak bir simge üzerinde çalışıldığı belirtildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı