Gündem Haberleri

  Erbakan aftan memnun

  Hürriyet Haber
  08.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kapatılan RP'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan, siyaset yasağını kaldırmamasına karşın cezaevine girmesini önleyen af tasarısından memnun kaldı.

  Erbakan'ın, hukukçularıyla bir değerlendirme yaparak Yasa Tasarısı hakkında bilgi aldığı öğrenildi. Erbakan'ın da 14 Ocak'ta cezaevine girmesini önleyecek olan yasanın bu haliyle olumlu bir gelişme olarak nitelendirdiği bildirildi. Affın bir zorunluluk halini aldığını belirten Erbakan, yapılan düzenlemeyle tutuklu ve hükümlülerle ailelerinin uzun bir süredir yaşadıkları psikolojik sıkıntıların da giderileceğini ifade etti.

  Asıl olarak, düşünce ve ibadet özgürlüğünü sağlayacak yasa değişiklikleri ve affın çıkması gerektiğini vurgulayan Erbakan, bu aşamada gerçekleşen affın yeterli olmamasına karşın desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Erbakan, mevcut yasanın bir kazanım olarak desteklenmesi gerektiğini, yasanın çıkmasının ardından başta 312'nci madde olmak üzere tüm antidemokratik yasaların kaldırılması için çabaların sürdürülmesi gerektiğini belirtti. (ANKA)

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı