Gündem Haberleri

  Erbakan: 18 Nisan seçimi ilaç olacak

  Hürriyet Haber
  21.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bayram tatilini Antalya'da geçiren kapatılan RP'nin son genel başkanı yasaklı Necmettin Erbakan, 'müsbet medya' diye nitelediği Milli Gazete'nin organize ettiği bayramlaşmaya katıldı. Buradaki konuşmasında, milletin Ramazan Bayramı'nı uçurumun kenarında kutladığını ileri süren Erbakan, ‘‘Bunun ilacı 18 Nisan'a gelip düğümlenmiştir. Bu tarih halkın elinde en iyi fırsattır’’ dedi.

  Ailesi ile birlikte Falez Otel'in geceliği 750 dolar olan kral dairesinde kalan Erbakan, dün Dokuma Semti'ndeki Parlak Düğün Salonu'nda yapılan bayramlaşmada, taraftarlarına hitap etti. Erbakan, ağırlığı 18 Nisan'da yapılacak seçimlere verirken, ‘‘Ülke, önümüzdeki seçimle düzlüğe çıkacaktır’’ dedi.

  Ekonominin kötü yönetildiğini, son bir yılda 300 bin esnafın iflas ettiğini, nüfusun yarısının ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geldiğini belirten Erbakan, ‘‘Böyle bir ülkede huzur olmaz. Bu ülkede yaşanan başörtüsü zulmü, dünyanın neresinde var? Bu ülkede insan hakları büyük darbe yedi. Ülkenin adaleti büyük bir uçuruma yuvarlandı’’ dedi.

  Refahyol iktidarından sonra İran'ın, Irak'ın, Suriye'nin ve Mısır'ın düşman olarak görüldüğünü iddia eden Erbakan, ‘‘Biz Türkiye'yi öncü dünya devleti yapmak istiyorduk. Türkiye son iki yılda geri götürüldü. Halkımız bu yanlış politikalara 18 Nisan'da gereken cevabı verecektir’’ diye konuştu.

  Erbakan, toplumun huzurlu olmasını ön şartının 'müsbet medya' dediği FP yanlısı kuruluşlar olduğunu vurgularken de, ‘‘Medya dördüncü değil, birinci değil tek kuvvettir. Anadolu aslanları müsbet medyayı oluşturmalıdır. Müsbet siyaset, müsbet medya ve müsbet sermaye 18 Nisan'da bu ülkeyi bir jet uçağı gibi uçuracaktır. Bu üç unsur bu jetin motorlarıdır’’ dedi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı