Gündem Haberleri

  Er meydanına siyasetçi yağdı

  Coşkun YAMAN/BALIKESİR, (DHA)
  16.07.2007 - 11:04 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR'de, Kurtdere Er Meydanı bu yıl siyaset meydanına döndü. Binlerce güreşseverle birlikte milletvekili adayları ve partililer de Kurtdere'ye akın edip, boy gösterdi.

  27'nci Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri, bu yıl seçim öncesine denk düşünce siyasilerin de gözdesi oldu. Milletvekili adaylarından birçoğu Kurtdere Köyü'nde buluştu. AKP Milletvekili ve 4'üncü sıra adayı İsmail Özgün, AKP milletvekili adayı Zekai Kafaoğlu, CHP milletvekili Orhan Sür, milletvekili adayları CHP'li Ergün Aydoğan, Demokrat Partili Haydar Altıntaş, Fahrettin Tan, MHP'li Ahmet Duran Bulut, Ruşen Aşkın Akçay, Rafet Çetinel, Mustafa Zeybek, Mehmet Emin Bayar, Genç Partili Sibel Ayan, Saadet Partili Sefer İdrisoğlu, Bağımsız milletvekili adayı Nadir Karaağaç, İl Genel Meclisi Başkanı Akif Okur, güreşleri il ve merkez yöneticileri ile birlikte izledi. Partilerin giydirilmiş araclarıyla gezen partililer ise köy meydanında propaganda çalışmalarını sürdürdü.

  AKP'Lİ ADAYLARI YUHALADILAR

  Adayların bir bölümü er meydanına davul zurna eşliğinde girerken, cazgırlar tarafından partisi belirtilmeden, “Balıkesir milletvekili adayı” diye tanıtıldı. Böylece er meydanına siyasetin girmesine fazla izin verilmedi. Ancak AKP'li Özgün ve Kafaoğlu seyircileri selamlarken, tribünlerdeki küçük bir grup tarafından yuhalandı. Bu grubun MHP'li adayları ‘bozkurt’ işaretiyle selamlaması ve sevgi gösterileri yapması dikkat çekti. Saadet Partisi milletvekili adayı Sefer İdrisoğlu, aday tanıtımında haksızlık yapıldığını ve kendisinin başka bir kapıdan içeri alındığını iddia etti. İdrisoğlu, “İktidar partisini davulla karşıladılar, ancak halkımız AKP'lileri yuhladı. Onlara helal olsun” dedi.

  CHP'Lİ AYDOĞAN AİLESİYLE YERİNİ ALDI

  CHP 2'inci sıra milletvekili adayı Ergün Aydoğan eşi ve çocuklarını güreşlere getiren tek siyasi olarak dikkat çekti. Aydoğan, güreşleri eşi Hüsniye, oğulları Umut ve Ufuk'la birlikte izledi. Aydoğan'a Merkez İlçe Başkanı Ender Biçki ve partililer de eşlik etti.

  EN BÜYÜK ALKIŞ TÜRK BAYRAĞI'NA

  Kırkpınar'dan sonra Kurtdere'de de dev bir Türk Bayrağı, 10'uncu Yıl Marşı eşliğinde sahada dolaştırıldı. Vatandaşlar ayağa kalkarak bayrağı alkışladı ve marşa eşlik etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı