Gündem Haberleri

  EPDK: Enerji piyasası çok daha güzel yerlere gelecek

  Hürriyet Haber
  20.02.2006 - 17:37 | Son Güncelleme:

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Yusuf Günay, enerji piyasasında reform sayılabilecek düzenlemeler yaptıklarını belirterek, “yeniden yapılanma süreci yaşıyoruz. Bu süreçte yaptığımız çalışmalarla enerji piyasası çok daha güzel yerlere gelecektir” dedi.

  Günay, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TTSO) düzenlenen, ”Doğalgaz Piyasası Bilgilendirme Toplantısı”nda yaptığı konuşmada, Türkiye'de daha ucuz ve daha kaliteli enerji tüketimi için çalıştıklarını vurgularken, bütün özel sektör kuruluşlarını gerek su gerekse kömürden enerji üretimi yapmaya davet ettiklerini belirtti.
  Doğu Karadeniz'de bulunan akarsu kaynaklarının yeterince değerlendirilmediği kaydeden Günay, onlarca milyon dolarlık suyun denize aktığını ifade etti.

  -VALİ: DOĞALGAZLA HAVA KİRLİLİĞİ ORTADAN KALKACAK

  Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir de, Trabzon'un doğalgaza kavuşmasıyla birlikte, hava kirliliğinin ortadan kalkacağını söyledi.
  Doğalgaz konusunun bundan böyle Trabzon gündemini daha çok işgal edeceğini anlatan Vali Yavuzdemir, “doğalgaz çevre dostudur. Doğu Karadeniz'de kıyı şeridinde kentleşme oluşumu sürekli artmaktadır. Bunun için Trabzon'un doğalgaza kavuşması ile birlikte hava kirliliği ortadan kalkacak” dedi.
  Trabzon TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Eren de, ilin coğrafi konumu sebebiyle doğalgaz kaynaklarının bulunduğu ülkelere yakın olduğunu ifade ederek, “doğalgaz sektörüne tecrübeli, finansman gücü yeterli ve sektöre gerçek anlamda kalite ve dinamizm getirecek firmaların girmesi sağlanmalıdır” şeklinde konuştu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı