Gündem Haberleri

  EOkul VBS girişi nasıl yapılır? E Okul not görüntüleme

  Hürriyet Haber
  06.06.2017 - 12:29 | Son Güncelleme:

  E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla not bilgilerini öğrenmek isteyen vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın veli ve öğrencilere sunduğu bu sistemini araştırmaya devam ediyor. EOkul VBS aracılığıyla takdir ya da teşekkür alıp alamayacaklarını öğrenmek isteyen vatandaşlar, E Okul VBS aracılığıyla konuyla ilgili detayları öğrenecek. Peki, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş işlemi nasıl yapılır? İşte, E Okul VBS giriş işlemi ve detayları

  EOkul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla birçok öğrenci ve veli, karnelerin dağıtılmasından önce bilgi edinecek. EOkul Veli Bilgilendirme Sistemi'ni kullanak başarı belgesi alıp almayacaklarını hesaplayacak olan öğrenci ve veliler, Cuma gününü beklemeden bu durumu öğrenmek istiyor. İşte, EOkul Veli Bilgilendirme Sistemi hakkında detaylı bilgiler

  E-OKUL SİSTEMİ'NE NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM? 

  Yenilenen e-okul sistemi artık öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin düzenli bilgi alabileceği bir platform haline geldi. Öğrenciler hakkında bütün bilgilerin var olduğu bu sistem, eğitim alanında büyük şeffaflık sağlarken bilgilerin erişim kolaylığı açısından da işleri oldukça kolaylaştıran bir yöntem haline geldi. Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları kolayca erişim sağlanabiliyor.

  E-OKUL GİRİŞ İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

  UYGULAMA ÜZERİNDEN DE ÖĞRENİLEBİLİYOR

  Mobil E-Okul sisteminde veliler, Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.

  2017 OKULLAR NE ZAMAN BİTİYOR? 

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama göre 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek. Öğrenciler karnelerini ve başarılı belgelerini bugün alacak. 2017-2018 Eğitim öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü, okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıflarındaki öğrenciler eğitim ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı