Gündem Haberleri

  Entegre tesis tavukları temiz

  Hürriyet Haber
  18.01.2006 - 01:21 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, "çok yönlü tehdit" oluşturan kuş gribine karşı şu ana kadar başarıyla mücadele edildiğini belirterek, "Vatandaşlarımızın kaygıya kapılmasını gerektiren bir durum şu an için sözkonusu değil" dedi. İtlaf edilen 1 milyon kanatlı hayvanın bedelinin kuruşu kuruşuna ödendiğini de belirten Erdoğan, AKP’nin dünkü Meclis Grubu’nda şu açıklamaları yaptı:

  1 MİLYON İLAÇ

  "Şu bir gerçek ki şu ana kadar entegre tesislerimizde, hastalıkla ilgili herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Hastalık, açıkta yetiştirilen bazı kümes hayvanlarından bulaşarak yayılmaktadır. Bu sebeple vatandaşlarımızın, entegre tesislerde kesilen beyaz et ve yumurta tüketimi konusunda bir endişeye kapılmasına mahal yoktur. Gereksiz endişe ve spekülasyonlarla vatandaşımızı bu önemli protein kaynağından mahrum etmenin, bu alanda binlerce insanımızın ekmek yediği bir sektörü zarara uğratmanın, Türkiye’nin yararına olmadığını bilmek zorundayız. Ülkede henüz kuş gribi vakası yokken sağlık personelini bilgilendirip, 1 milyon kutu koruyucu ilaç siparişi verdik."

  4. çocuğu okutma sözü

  Başbakan Tayyip Erdoğan, üç çocuğu kuş gribinden ölen Doğubeyazıtlı Zeki Koçyiğit’i TBMM’de kabul etti. Zeki Koçyiğit’i telefonla arayarak acısına ortak olmak istediğini belirten Erdoğan, "Ne isteğin var, dediğimiz zaman benden dördüncü yavrusunun okutularak yetiştirilmesini istedi. Tabii ki anlamlı bir tespitti. İnşallah. O yavrumuzu en iyi şekilde okutup, yetiştireceğiz. Ankara’da kendilerine imkanları hazırladık, hazırlıyoruz" dedi.

  İtlaf koruma

  VAN’da Tarım İl Müdürlüğü ekipleri tarafından toplanan kanatlı hayvanlar Van- Özalp karayolunun Çobanoğlu Köyü yakınlarındaki boş arazide itlaf ediliyor. Van Valiliği tarafından itlaf alanı ’yasak bölge’ ilan edilirken, jandarma tarafından ’Olay yeri girilmez’ yazılı güvenlik bantları çekildi. Geçici köy korucuları bölgede görevlendirildi. 4 korucu sabahtan akşama kadar itlaf alanına giden yolda silahlarıyla birlikte nöbet tutarak, görevlilerin dışında kimsenin alana girmesine izin vermiyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı