Gündem Haberleri

  ENKA'nın hedefi artık üniversite

  Hürriyet Haber
  30.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ENKA Vakfı'nca yaptırılan İlköğretim Okulu'nun açılışını yapan, ana okuluyla tiyatro binasının temelini atan Demirel, Türkiye'nin küçülen dünyadaki uygarlık yarışında ön sıralarda yeralmak zorunda olduğunu söyledi. ENKA Sadi Gülçelik Spor Tesisleri'ndeki törende ENKA Vakfı Başkanı Şarık Tara'yı öven Demirel, okul zincirinin üniversiteye dönüşmesini istedi. Demirel, ‘‘Bunun geleceği üniversitedir. Bunları ENKA Vakfı yapıyor. Devleti çağdaş devlet, toplumu çağdaş toplum yapma gayretine ENKA Vakfı etkin şekilde katılıyor’’ dedi.

  Başbakan Yılmaz da eğitimi Türkiye'nin birinci öncelikli sorunu olarak gördüklerini belirterek, hükümetin başlattığı eğitim reformunun sadece 8 yılla sınırlı olmadığını söyledi. Yılmaz, yaptırılan ve açılan okullarda Atatürk ilkelerine bağlı gençler yetiştirilmesini diledi.

  Konuşmaların ardından Demirel ve Yılmaz, Sadi Gülçelik Spor Tesisleri içinde yaptırılacak 6 derslikten oluşan anaokulu binası ile 600 kişilik oditoryum binasının temeline ilk harcı koydular. Demirel ve Yılmaz ilköğretim okulu binasını da hizmete açtılar. Binayı gezen Demirel, öğrencilerden Alev Takıl'ın defterini imzaladı ve öğrencilerle fotoğraf çektirdi. Şarık Tara, Demirel ve Yılmaz'a okul öğrencilerinin hazırladığı rölyefleri verdi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı