Gündem Haberleri

  Eniştesinin de yer aldığı yürüyüşü böyle yorumladı: Spor yapıyorlar

  İHA
  19.06.2017 - 11:14 | Son Güncelleme:

  AK Parti Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, ablası Merve Kavakçı'nın eşi Cihangir İslam'ın da katıldığı CHP'nin Adalet Yürüyüşü'nün hoş olmadığını söyledi, "Ama tabi tercih onlarındır, spor yapmak önemlidir. Bu vesile ile spor yapmış oluyorlar, kendi bilecekleri iştir" dedi.

  CHP'nin başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'ne katılan isimlerden biri de KHK ile üniversiteden ihraç edilen Prof. Cihangir İslam oldu. Cihangir İslam, Merve Kavakçı'nın da eşi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan ise eniştesinin de katıldığı yürüyüşle ilgili İHA'ya açıklamalar yaptı, CHP’lilerin mahkeme kararına saygı duymaları gerektiğini söyledi.

  Eniştesinin de yer aldığı yürüyüşü böyle yorumladı: Spor yapıyorlarMerve Kavakçı'nın eşi olan ve KHK ile üniversiteden ihraç edilen Prof. Cihangir İslam ile Mazlumder'in eski başkanı, eski AK Parti Adıyaman Milletvekili Faruk Ünsal da katıldı. 

  Başlatılan yürüyüşün hoş olmadığını söyleyen Kavakçı Kan, “Tabi mahkeme kararlarına saygılı olmak gerektiğini düşünüyorum. Hoşlanılmayabilir, beğenilmeyebilir, ama bu şekilde bir yürüyüşle bunu protesto edilmesi açıkçası pek anlaşılabilir bir şey değil. Gönül isterdi ki 15 Temmuz sonrası birlik beraberlik ruhu devam etsin ve biz Mecliste hep beraber mücadele edelim. Adalet için yürüyoruz deniliyor, aynı zamanda 20 Temmuz’dan bir bahis var, Olağanüstü Hal’in ilk ilan edildiği ve yine CHP tarafından dile getirilen maalesef kontrollü darbe gibi saçma sapan 249 şehidimizin manevi ruhlarını zedeleyen bir söylem söz konusudur. Gönül isterdi ki mahkeme kararlarını protesto etmek yerine şehitlerimiz ve ülkemiz için beraber el ele verip çalışalım. Ama tabi tercih onlarındır, spor yapmak önemlidir. Bu vesile ile spor yapmış oluyorlar, kendi bilecekleri iştir” dedi.

  Kılıçdaroğlu: İnatla, azimle yürüyeceğimKılıçdaroğlu: İnatla, azimle yürüyeceğim

  Eniştesinin de yer aldığı yürüyüşü böyle yorumladı: Spor yapıyorlar

  Eniştesinin de yer aldığı yürüyüşü böyle yorumladı: Spor yapıyorlar

  SON 24 SAATTE NELER OLDU?

  Son 24 saatte ne oldu? (19.06.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı