Gündem Haberleri

  Engelli ve yaşlılara motosikletli sağlık hizmeti

  AA
  21.08.2014 - 11:50 | Son Güncelleme:

  Kahta Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Serkan Aslan, gönüllü olarak verdiği hizmetle yaşlı ve engellileri motosikletiyle hastaneye götürüyor.

  Kendisi de bedensel engelli olan Aslan, ilçedeki yaşlı ve engellilerin sağlık kurumlarına ulaşmada sıkıntı yaşadıklarını görünce, onlara yardım etmeye karar verdi. Bu kapsamda 3 tekerlekli motosikletinin arkasına 2 kişilik koltuk yaptıran Aslan, engelli ve yaşlıları evlerinden alıp hastaneye, muayenelerinin ardından evlerine götürüyor.Yaklaşık 3 ay önce başlattığı çalışmayla ücretsiz hizmet veren Aslan'a, engelli ve yaşlılar günün 24 saati telefon veya SMS aracılığıyla ulaşabiliyor.

  Engelli ve yaşlılara motosikletli sağlık hizmeti YÜZDE 100 İNSAN

  Engelli ve yaşlılara motosikletli sağlık hizmeti

  "SAĞLIK KURUMLARINA ULAŞMAKTA ZORLUK ÇEKİYORLAR"

  Aslan, yaptığı açıklamada, engelli ve yaşlıların özellikle yaz aylarında sağlık kurumlarına ulaşma konusunda sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Bunun üzerine engelli motosikletiyle yaşlı ve engellileri hastaneye götürmeye karar verdiğini anlatan Aslan, "Üyelerimiz ve yaşlılar sıcak nedeniyle dışarıya çıkamıyorlar, hastaneye gitmeleri gerektiğinde de sıkıntı yaşıyorlardı. Ben de dernek üyelerine SMS atarak, böyle bir hizmet başlattığımı bildirdim. İhtiyaçları olduğunda beni arıyorlar. Evlerinden alıp hastaneye götürüyor, işleri bitince de evlerine bırakıyorum" dedi. Aslan, yaptığı hizmet için kimseden para talep etmediğini dile getirdi.

  Engelli ve yaşlılara motosikletli sağlık hizmeti

  "İSTEDİĞİMİZ ANDA GELİYOR"

  Engelli İsmet Günay, verilen hizmetten memnun olduğunu belirterek, dernek yöneticilerine teşekkür etti. Sağlık sorunu olduğu zaman Aslan'a mesaj attığını ifade eden Günay, dernek aracılığıyla kimseye yük olmadan hastaneye gittiği için mutlu olduğunu kaydetti. Mustafa Kıyak da ilk defa gördüğü hizmet karşısında şaşırdığını dile getirerek, "İstediğimiz anda Serkan Aslan kardeşimiz yanımıza geliyor. Bizi hastaneye götürüyor, sonra tekrar evimize bırakıyor. Allah ondan razı olsun" diye konuştu.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı