Gündem Haberleri

  Engelli oğlunu sırtında taşıyor

  A.A
  25.11.2009 - 13:31 | Son Güncelleme:

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde, 50 kiloluk Seher Kurucu isimli anne, bedensel engelli olan 65 kilo ağırlığındaki oğlunu her gün sırtına alarak okulun merdivenlerinden çıkartıyor.

  Marmaris'in Beldibi beldesindeki Sıtkı Zaralı İlköğretim Okulunda eğitim gören 13 yaşındaki Tayfun Kurucu, sınıfının ikinci katta olması nedeniyle, annesinin yardımı olmadan sınıfına çıkamıyor. Kas erimesi hastalığı nedeniyle yürüyemeyen Tayfun'u her gün sırtına alan annesi, merdivenlerden çıkartarak sınıfına götürüyor.

  Okullarında Tayfun dışında bedensel engelli öğrencilerinin bulunmadığını ifade eden Okul Müdürü Yaşar Albayrak, şunları kaydetti:
  “Geçtiğimiz yıl Tayfun'un sınıfı, bir engelli tuvaletinin de bulunduğu zemin kattaydı ve sadece onun için derslik sistemine geçmemiştik. Ancak bu yıl sistemi değiştirince Tayfun da üst kattaki sınıflarda eğitim görmeye başladı. Biz, ailesine Tayfun'un taşınması konusunda yardımcı olacağımızı söyledik, ama kabul etmediler. Sabahları babası, çıkışta ise annesi çocuklarını sırtına alıp indiriyor. Tayfun, üst kattaki öğretmenler tuvaletini kullanıyor ve tuvalet ihtiyacı için aşağı inmek zorunda kalmıyor.”

  AK PARTİ İLÇE BAŞKANI TEKERLEKLİ SANDALYE HEDİYE ETTİ

  Tayfun'un yaşadığı sıkıntıları gazetecilerden öğrenin AK Parti İlçe Başkanı Kadem Mete, engelli öğrenciye akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ile birlikte okulu ziyaret ederek, tekerlekli sandalyeyi teslim eden Mete, okulun fiziki durumunun engelli öğrenciler için uygun hale getirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, okulda inceleme yaparak, Tayfun'un ikinci kata yardım almadan çıkabilmesi için asansör sistemini kurulması gerektiğini tespit ederek, gerekli girişimleri başlatma sözü verdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı