Gündem Haberleri

  Enerjide benzeri görülmemiş birleşmeler olacak

  Hürriyet Haber
  27.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KPMG tarafından yayınlanan rapora göre, küresel enerji ve altyapı sektöründe yaşanan benzeri görülmemiş birleşme ve devralma işlemleri hız kesmeden devam edecek.

  Dünya çapında faaliyet gösteren denetim, vergi ve danışmanlık firmalarından KPMG, Economist Intelligence Unit ile birlikte gerçekleştirdiği "Gücü Arttırmak: Küresel Enerji ve Altyapı Sektöründe Birleşme ve Devralmalar" araştırmasının sonuçlarını yayınladı. KPMG’den yapılan açıklamada, dünyanın en büyük küresel enerji ve altyapı şirketlerinde görev yapan 40 üst düzey yönetici yapılan görüşmeler ile gerçekleştirilen bu çalışmanın, bugünün ve geleceğin sektör eğilimleri hakkında değerli görüşler sağlayarak gündeme ışık tuttuğu ve pek çok ilgi çekici veriyi de gözler önüne serdiği kaydedildi.

  BEŞTE ÜÇ ORTAK ARIYOR: Bu rapora göre, küresel enerji ve altyapı sektöründe yaşanan benzeri görülmemiş birleşme ve devralma işlemleri hız kesmeden devam edecek. Araştırmaya katılanların dörtte üçünden fazlasının, gelecek 3 yıl içerisinde, sektörde daha fazla uluslararası konsolidasyon olmasını beklediği kaydedilen raporda, katılımcıların beşte üçünün de işletmelerinin şu anda aktif olarak yabancı ortak aradığını ifade ettikleri aktarıldı. Rapora göre, katılımcıların yaklaşık yarısı, geçtiğimiz üç yıl içerisinde başka bir alt yapı şirketini satın alma işleminde bulunduğunu; yarısından fazlası, birleşme ve devralma işlemlerinde esas amaçlarının pazar payını arttırmak olduğunu dile getirdi. Araştırmaya katılanlar, bu sektörde Çin, Hindistan, Avustralya ve Rusya’yı gelecek büyüme için en iyi olasılıkları sunan ülkeler olarak görüyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı