Gündem Haberleri

  Endüstri Holding’te çete hesaplaşması

  Ali GÜLER- Osman Nuri BOYACI KONYA, DENİZLİ, (DHA)
  04.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Konya Polisi’nin çete operasyonunda 30 kişi gözaltına alındı. Endüstri Holding Başkanı Ali Altunbaş da gözaltına alınanlar arasında. Polis eski Başkan Mustafa Ertekin’i arıyor.

  SEDAT Peker’le bağlantısı olduğu ve liderliğini Mehmet Seyit Yüksel’in yaptığı öne sürülen çeteye yönelik, Konya ve ilçeleriyle Denizli ve Mersin’de düzenlenen operasyonda, aralarında Endüstri Holding Başkanı Ali Altunbaş’ın da olduğu toplam 30 kişi gözaltına alındı. Endüstri Holding’in eski ve yeni yöneticilerinin hesaplaşmasında çetelere başvurdukları öne sürüldü. İddiaya göre; Holding eski Başkanı Mustafa Ertekin, holdingin içinin boşaltılmasıyla ilgili yargılanan Kürşat Yılmaz’la birlikte, yeni Başkan Ali Altunbaş’ı tehdit etti.

  Altunbaş da Sedat Peker bağlantılı çetenin iki liderinden yardım istedi.

  ESKİ BAŞKAN ARANIYOR

  Çete lideri Mehmet Seyit Yüksel’in de holdingin mallarının yağmalanmasına adının karıştığı, Ejder Bildik’in ise bu işlerle bağlantılı olarak çek-senet tahsilatı yaptığı ileri sürüldü.

  380 polisin katıldığı operasyonda Yüksel ve adamlarının ev ve işyerlerine baskınlar düzenlendi. Aramalarda 1.5 kilo esrar, 5 ruhsatsız tabanca, şarjörler ile çok sayıda mermi, 2 ruhsatsız otomatik av tüfeği ele geçirildi. Operasyonun Mersin ve Denizli’de sürdürüldüğü bildirildi. Zanlıların sorguları devam ederken, Endüstri Holding’in eski başkanı Mustafa Ertekin ile Yeni Konya gazetesinin köşe yazarı Hüseyin Oğuz’un da arandığı açıklandı.

  KASADA İKİ DİNAMİT

  Alınan ifadeler doğrultusunda dün de Konya’nın Hüyük İlçesi’ne bağlı Göçeri Beldesi Belediye Başkanı DYP’li Mustafa Özer’in işyeri arandı. Özer’in kasasında 2 dinamit lokumu çıktı. Ankara’da bulunan Özer, kendisine ulaşan DHA muhabirine, "Beni bu işin içine nasıl soktular bilmiyorum" dedi. Özer, dinamitlerin bir kaç yıl önce belde girişindeki büyük bir kayanın parçalanması için alınan dinamitlerden arta kalmış olabileceğini söyledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı