GeriGündem En yüksek devlet memuru Metin Kıratlı kimdir?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En yüksek devlet memuru Metin Kıratlı kimdir?

En yüksek devlet memuru Metin Kıratlı kimdir?

Metin Kıratlı, 'En yüksek devlet memuru' olarak atandı. Metin Kıratlı, eski sistemde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmıştı. Metin Kıratlı'nın hayatına ilişkin bilgilerde merak konusu oldu. İşte, hakkında merak edilenlerin cevapları.

Cumhurbaşkanlığına bağlı başkanlıklara ve baş danışmanlıklara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yer aldı. Dikkat çeken isimlerden biri de Metin Kıratlı oldu. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kıratlı atandı. 

11 Kasım 1969 yılında Konya - Ereğli’de doğan Metin Kıratlı, ilk, Orta ve Lise öğrenimini burada tamamladı. 1986 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1990 yılında mezun oldu. Hâkimlik stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Ulaş (Sivas), Çaldıran (Van), Yalvaç (Isparta) ve Manavgat Antalyal'ya) hâkimlikleri, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tetkik hâkimliği, daire başkanlığı ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 30/12/2011 yılından 2014 yılına kadar genel müdür olarak görev yaptı. 2014 yılından itibaren de Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Metin Kıratlı, 'En yüksek devlet memuru' sıfatı ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına atandı.

Evli ve iki çocuklu olup, iyi derecede Almanca bilmektedir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle