Gündem Haberleri

  En yaşlı model

  Hürriyet Haber
  02.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Öğrencilerin ünlü ressam Michelangelo'ya benzettikleri 86 yaşındaki çiftçi Mehmet Dede, Antalya Güzel Sanatlar Fakültesi'nde modellik yapıyor.

  ANTALYALI çiftçi Mehmet Dede, ilerlemiş yaşına rağmen model oldu. AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nde eğitim gören bir grup öğrenci, semt pazarında gezerken görüp tanıştıkları 86 yaşındaki Mehmet Emin Kavrak'ın kendilerine iyi bir model olacağını düşündüler. Öğrenciler, yüz hatlarını ünlü ressam Michelangelo'ya benzettikleri Mehmet Dede'yi öğretmenleri Serhat Rızaev ile tanıştırdılar.

  6 SAAT POZ VERİYOR

  Rızaev'in de yaşlı adamın model olarak öğrencilere çok yararlı olacağını söylemesi üzerine konu, Dekan Prof. Dr. Yüksel Bingöl'e aktarıldı. Prof. Dr. Bingöl ve Azeri asıllı resim öğretmeni Rızaev de, Mehmet Dede ile konuşup öğrencilere poz vermesi için ikna ettiler. Bir ay önce modelliğe başlayan Mehmet Dede, haftada iki gün okula geliyor ve altı saat öğrencilere poz veriyor.

  ÖĞRENCİLER MEMNUN

  Resminin yapılmasından oldukça memnun olduğunu belirten Mehmet Emin Kavrak, verilen aralarda ise çevresini saran öğrencilere anılarını anlatıyor. Mehmet Dede ile çalışmaktan memnun olduklarını belirten öğrenciler, ‘‘Modellik yapan kişinin uzun süre hareketsiz durması gerekiyor. Mehmet Dede bu konuda çok iyi. Bizi hiç zorlamıyor’’ diye konuştular.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı