Gündem Haberleri

  En kötü yazar ödülü

  Hürriyet Haber
  16.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD'nin San Francisco kentinde her yıl düzenlenen ve bu yıl 18'incisi yapılan en kötü yazar yarışmasını, ilk kez ABD dışından bir İngiliz kazandı.

  San Jose State Üniversitesi İngilizce bölümünün sporsorluğunda yapılan yarışmada, adaylardan 'hayal mahsülü bir roman için giriş bölümünü kaleme almaları' istendi.

  İngiliz edebiyatı alanında doktora yapmış olan David Chuter (47) adındaki İngiliz yazar, şu satırlarla birinciliği kazandı:

  ‘‘Cerahat ve kasvet dolu geç bir Ekim öğleden sonrası, yağlı, kırık kaldırım taşları boyunca izlenen gökyüzünün kaygan salyası. Stanley Ruddlethorp canından bezmişcesine, karısı, kız kardeşi, erkek kardeşi ve üç çocuğunun gömülü olduğu mezarlıktan, evinin bulunduğu tepeye doğru yürümektedir. Biraz sonra yaşamını harap edecek olan felaketin farkında olmadan, neşeyle, çürümüş evinin kapısını açmak için kendisini zorladı.’’

  Ülkesinde memur olarak görev yapan en kötü yazar, yazdığı giriş için John Steinbeck'in 'Gazap Üzümleri' adlı eserinden etkilendiğini açıkladı.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı