Gündem Haberleri

  En kahraman sonuncu

  Hürriyet Haber
  09.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Uluslararası baskılar sonucu 2012 Londra Olimpiyatları’na kadın sporcu göndermeyi kabul eden Suudi Arabistan’ın ilk kadın atleti de dün piste çıktı.

  Olimpiyatlarda yarışan ilk Suudi kadın sporcu olan judocu Vojdan Şarkani’nin müsabakasını es geçen Suudi Arabistan televizyonunu 800 metre seçmelerine çıkan Sarah Attar’ı (19) bu kez canlı yayınlayınca Suudi kadınlar televizyonlarının başına toplandı. Üzerine sadece yüzünü ve el parmaklarını açıkta bırakan beyaz ince bir kapüşon, yeşil forma ve siyah tayt giyen Sarah Attar serisinde açık ara sonuncu oldu.

  43 saniye fark yedi

  Serisinde birinci olan Kenyalı Janeth Jepkosgei Busienei’den tam 43 saniye sonra finişe gelmesi Attar’ın heyecanını söndürmedi. ABD’de eğitim gören ve bu ülkenin de vatandaşı olan Attar düzgün bir İngilizce ile verdiği röportajda “inanılmaz bir deneyimdi. Suudi Arabistan için tarihi bir an yaşandı. İnşallah bir fark yaratmışımdır” dedi. Olimpiyatlarda seçmelere kalabilmek için bile Uluslararası Atletizm Federasyonu’nun belirlediği asgari dereceleri yıl içindeki yarışlarda tutturmuş olmak gerekiyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı