Gündem Haberleri

  En güzel keman hocası

  Hürriyet Haber
  27.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  50 Cesur Kemancı (Music of the Heart) önce kendine inanmayı öğrenip, sonra sayısız çocuğa muhteşem bir hediye vererek onlara, kendilerinin her şeyi yapabilecek güçte olduklarını kanıtlayan bir kadının hayatından esinlenilmiş gerçek bir hikaye.

  Kocasının kendisini terk etmesiyle Roberto Guaspari'nin (Merly Streep) dünyası yıkılıyor. Guaspari kariyerini evliliğine kurban etmiş bir kadın olarak ilk önce ne yapacağını bilemiyor. Kocasından ayrıldıktan sonra Roberta, yaşamını kendi kurallarına göre yaşamaya yemin ediyor. Ve Harlem'e giderek, orada keman öğetmeni oluyor. En İyi Kadın Oyuncu (Meryl Streep) ve En İyi Özgün Şarkı (Music Of My Heart) dallarında Oscar'a aday gösterilen 50 Cesur Kemancı'nın yönetmeni korku filmleriyle tanıdığımız Wes Craven.

  İki Oscar sahibi Merly Streep, müziğiyle sansasyon yaratan Gloria Estefan (Gloria Estefan bu ilk filminde popun ünlü ismi N'SYNC ile Music of my Heart adlı şarkıyı seslendiriyor), Oscar'a aday olmuş Angela Basset ve Aidan Quinn, bu rüyalarını gerçekleştirmelerinin imkansız olduğu söylenen insanların olağandışı ve gerçek öyküsünde başrol oynuyorlar.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı