GeriGündem En güzel cevabımı birincilikle verdim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En güzel cevabımı birincilikle verdim

Eurovision şarkı yarışmasında ‘‘Every Way That I Can’’ adlı parçayla birinci olan Sertab Erener, kendisini yarışma öncesi eleştirenlere en güzel cevabı birinci seçilerek verdiğini söyledi.

Sertab Erener, yeni hedefinin Avrupa ve dünyaya açılmak olduğunu belirtti. Riga'dan sabahın erken saatlerinde Kopenhag'a gelen Sertab Erener, burada geçirdiği 3 saatlik süre içerisinde alışveriş yapıp bol bol imza dağıttı. Sertab Erener, Kopenhag Havalimanı'nda Dennis Hopper'in ‘‘Choke’’, Pedro Almodovar'ın Danimarkaca olan ‘‘Tal til hende’’ (Ona Konuş) ve ‘‘Hello Dolly’’ DVD'lerini satın aldı.

Seslendirdiği parçanın Türkçe olmaması nedeniyle kendisine yöneltilen eleştirilere cevap veren Erener, ‘‘Türkçe olsa bu kadar etkili olmazdı’’ dedi. Erener, şunları söyledi:

HİÇ ETKİLENMEDİM

‘‘Yurtdışında Türklerin en yoğun yaşadığı ülke olan Almanya'dan 10 puan aldık. İngilizce olması nedeniyle kendi vatandaşlarımızın oyunun ötesinde katılım oldu. İngilizce olması bizim için büyük avantaj oldu. Melodi yapısı değişti, yorum değişti. İşimi çok iyi yaptığıma inanıyorum. Türkiye'nin tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirdik. Ekip olarak hepimiz buna inanmıştık.’’

Yarışma öncesi kendisinin favori olarak gösterilmesine değinen Sertab Erener, bir yarışmadan çok konsere çıkar gibi sahneye rahat çıktığını vurguluyarak, ‘‘Kendimi Rumeli Hisarı'ndaki gibi hissettim. Ama puanlama başlayınca bir yarışmada olduğumu anladım. Abartıdan hoşlanmayan biriyim. O yüzden de yarışma öncesi favori gösterilmekten hiç etkilenmedim’’ dedi.

Sertab Erener, Kıbrıs'ta iki toplum arasında serbest geçişin gerçekleşmesinin ardından Rum Kesimi’nden Türkiye'ye 8 puan verilmesine çok sevindiğinin altını çizerek ‘‘Umarım bu güzel bir başlangıca sebep olur’’ dedi. Puanlama yapılırken insanların politik geçmişten soyutlanamadığını ifade eden Sertab Erener, ‘‘Puanlama başladığı andan itibaren bunu hissettim. Bunu da biraz normal karşılıyorum, insanlar kendilerine yakın hissettiği ve aynı kökten geldiği insanlara daha yakın olup puan veriyor’’ dedi.

SIRA DÜNYAYA AÇILMADA

Sertab Erener, şimdi sıranın Avrupa ve tüm dünyada kariyer yapmaya geldiğini söyledi. Yarışmadan önce parçanın 12 Avrupa ülkesinde single olarak çıktığını ifade eden Erener, ‘‘İlk hedefimi başardım, şimdi sırada dünyaya açılmak kaldı. Yarışma sonrası Güney Amerika, Avustralya ve İsrail'den single için teklifler geldi. Hem Avrupa'da, hem de dünyada hit olmak, şu anki hedefim. Ayrıca bir parça yapıp unutulmak istemiyorum’’ diye konuştu.

TRT'den ilk teklif geldiğinde ‘‘Başarısız olursam kariyerim sarsılır’’ düşüncesine hiçbir zaman kapılmadığının altını çizen Sertab Erener, ‘‘İnançlı biriyim. Planlı programlı çalışarak başarılı olacağıma inandım’’ dedi. Belçika'nın ikinci olmasını sürpriz olarak değerlendiren Erener sözlerini, ‘‘Benim beğendiğim parçalar Romanya ve Norveç'in şarkılarıydı’’ diye bitirdi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle