Gündem Haberleri

  En güzel bahçe ödülü verilen yerden yol geçirecekler

  Ergün AYAZ-Kamera:Orhan UZUN-İZMİT-DHA
  07.07.2015 - 16:20 | Son Güncelleme:

  İZMİT'in Gündoğdu Semti'nde 5. Ada konutlarının yan tarafı semt sakinlerince yeşillendirilerek birbirinden güzel fidanlar ve çiçekler dikilmesi sonucu 2004 yılında 'Örnek Konut Yarışması'nda Ada ve bölge kategorisi birincisi odu. Vatandaşlarca yeşillendirilmiş alanın imar planında çıkmaz yol gözükmesi nedeniyle İzmit Belediyesi'nin yol çalışması başlatması semt sakinlerini isyan ettirdi.

  İzmit Gündoğdu Mahallesi'nde Bayındırlık Bakanlığı Konutları 5'inci adada Büyükşehir Yasası kapsamında kapatılan Bekirpaşa Belediyesi döneminde 2004 yılında konutların çevresine dikilen fidanlar ve çiçeklerle 'Örnek Konut Yarışması'nda Ada ve bölge kategorisi birincisi olan alandaki ağaçlar ve çiçeklerin yerine çıkmaz sokak yapılmak istenmesine vatandaşlar tepki gösterdi.

  En güzel bahçe ödülü verilen yerden yol geçirecekler

  'ÇIKMAZ YOL İÇİN AĞAÇLARIMIZI KESTİRMEYİZ'

  Marmara depreminden sonra konutlara taşındığını söyleyen semt sakinlerinden Hatice Bayhan, "Evimizin önünü güzelleştirmek için bütün komşularımızla birlikte çeşitli ağaçlar ve çiçekler ekerek yaşadığımız bölgeyi güzelleştirdik. Dönemin Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk döneminde en güzel konut ve ada seçildik. Çıkmaz bir sokak için ağaçların kesilmesini ve çiçeklerimizin sökülmesini istemiyoruz." dedi.

  En güzel bahçe ödülü verilen yerden yol geçirecekler

  'SEMT SAKİNLERİ OLARAK BAHÇEMİZİ YIKMALARINI İSTEMİYORUZ'

  Kendisinin Bayındırlık Konutlarında kiracı olduğunu söyleyen Necat Boyalı, "Ben kiracı olmama rağmen ağaçların sökülmesine ve güzelim yeşil alanın çıkmaz bir yol yapılmasına karşı çıkıyorum. İnsanlar yıllarca buradaki ağaçlara ve çiçeklere bakmışlar. Akşamları sohbet edecekleri güzel bir alan oluşturulmuş. Neden bu güzellik yok edilsin. Semt sakini olarak kesinlikle buradan yol geçirilmesini istemiyorum."Çıkmaz bir yol için yeşil katliamı yapılacağını söyleyen Esin Bayhan, "Ana yola bağlanacak bir yol olsa anlayacağım. Fakat bizim güzelce yeşillendirdiğimiz ve bin bir güçlükle temin ettiğimiz çiçeklerimiz, meyve ağaçlarımızın sökülerek çıkmaz sokak yapılmasını istemiyoruz."

  En güzel bahçe ödülü verilen yerden yol geçirecekler

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı